Co powinna zawierać umowa kupna sprzedaży motocykla?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Co powinna zawierać umowa kupna sprzedaży motocykla?

Umowa sprzedaży została uregulowana w Tytule XI Kodeksu Cywilnego i odnoszą się do niej przepisy art. 535 do 602 Kodeksu Cywilnego.

Każdy, kto kupuje bądź sprzedaje motocykl, powinien zastanowić się nad tym, z jakich elementów powinna składać się umowa sprzedaży. Poniżej przytoczone zostaną najważniejsze elementy, z których powinna składać się każda umowa sprzedaży motocykla.

Umowa kupna sprzedaży motocykla powinna zawierać:

  • Dokładne oznaczenie stron umowy, czyli dane sprzedawcy i kupującego.
  • Miejsce, gdzie umowa została zawarta.
  • Dokładną datę jej zawarcia.
  • Cenę Motocykla.
  • Czytelne podpisy sprzedawcy oraz kupującego.

Ponadto, ponad obowiązkowe dane możemy dodać:

  • Dokładne oznaczenie sprzedawanego motocykla, marka, model, numer silnika, przebieg, kolor, pojemność silnika, datę produkcji, numer VIN, numer rejestracyjny.

Pamiętajmy więc, aby nasza umowa kupna sprzedaży motocykla zawierała wszystkie powyżej wskazane elementy.

Wyszczególnienie stanu motocykla w umowie sprzedaży

Pamiętaj, że zawierając umowę kupna sprzedaży zobowiązujesz się do zagwarantowania właściwego stanu motocykla. Mając na uwadze przepisy dotyczące rękojmi za wady, opisz dokładnie stan motocykla, co pozwoli Ci uniknąć ewentualnego pozwu od nabywcy motocykla. Bardzo dobrą praktyką jest dodatkowe sporządzenie dokumentacji fotograficznej, która będzie przedstawiała stan sprzedawanego motocykla.

Rękojmie uregulowano w przepisach art. 556 do 576 Kodeksu Cywilnego. Zgodnie z art. 556 „Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia)”.

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Zrób to sam: jak odtłuścić tarcze hamulcowe w rowerze?

Następny artykuł

Cynowanie – proces, na który warto postawić

Subscribe
Notify of
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments