Plastyfikatory do betonu i zapraw – substancje, które ułatwiają pracę z betonem

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Plastyfikatory do betonu to substancje, których zadaniem jest zmiana stanu skupienia różnych czynników. Zmniejszają one oddziaływania między cząsteczkami, a jednocześnie maksymalizują ruchliwość łańcuchów polimerowych. Dzięki temu przede wszystkim obniżają temperaturę zeszklenia i zwiększają elastyczność mieszanek. Dodatek plastyfikatora zwiększa również odporność materiałów na działanie czynników atmosferycznych, poprawia ich spójność i spoistość. Dodatki takie są często wykorzystywane przez fachowców działających w branży budowlano-remontowej.

Plastyfikator – lepsza plastyczność i płynność materiału

Plastyfikatory to związki chemiczne stosowane w celu zwiększenia płynności, urabialności lub plastyczności materiału. Zazwyczaj dodaje się je do polimerów, takich jak tworzywa sztuczne i cement, które w przeciwnym razie są sztywne i kruche.

Plastyfikatory są dodawane do składników przy produkcji betonów, zapraw itp. również w celu uzyskania większej płynności. Woda jest często dodawana do betonu w określonej proporcji, co oznacza, że wszystkie partie będą miały ten sam stopień płynności. Niewielka ilość plastyfikatora może być dodana za ułamek kosztu wody, aby uzyskać taką samą płynność, ale przy użyciu znacznie mniejszej ilości wody. Użycie plastyfikatorów ułatwia więc otrzymanie odpowiedniej mieszanki.

Dodatki do betonu – różne rodzaje plastyfikatorów

Dodatki do betonu – różne rodzaje plastyfikatorów

Poszczególne środki plastyfikujące reprezentują swoją własną wartość i działanie. Wyróżniają się one łatwością stosowania, a jednocześnie wzmacniają wiarygodność dzięki wynikom badań i szerokiej gamie dopuszczeń.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów plastyfikatorów. Podczas gdy wiele z nich ma różne właściwości, takie jak zwiększenie wytrzymałości na rozciąganie, niektóre zostały stworzone, aby być bardziej wydajne. Superplastyfikatory działają szybciej i są w stanie zmniejszyć ilość wody o 25% przy zachowaniu ostatecznej wytrzymałości betonu. Pomagają one również zachować elastyczność w niskich temperaturach.

Każdy, kto pracuje w branży budowlanej, powinien orientować się w ofercie plastyfikatorów dostępnych na rynku. Plastyfikatory dodane do mieszanki (np. przy wykonywaniu wylewek) mogą znacząco poprawić jakość pracy.

Jaki plastyfikator wybrać? Gdzie znajdziemy tego rodzaju dodatki? Warto zajrzeć do hurtowni budowlanej

Wybór optymalnego plastyfikatora dla potrzeb konkretnego klienta nie powinien stanowić problemu, ponieważ w asortymencie sklepów, składów i hurtowni budowlanych znajdują się produkty, które można wykorzystać zarówno do dużych, jak i małych zadań na budowie czy podczas remontu. Na rynku znajdziemy zarówno produkty stałe, jak i płynne w różnych wariantach opakowań. Mamy możliwość wybierać spośród saszetek o pojemności do pół litra lub worków mieszczących dwadzieścia kilogramów substancji. Jeśli interesuje nas konkretny produkt, możemy też wejść na stronę internetową hurtowni, która prowadzi sprzedaż on-line i skorzystać z wyszukiwarki, aby szybko i precyzyjnie namierzyć konkretny rodzaj plastyfikatora.

Kupując przez internet, mamy ten komfort, że nie musimy ruszać się z domu – możemy dokończyć transakcję siedząc wygodnie w fotelu. Jeśli chcemy zakupić dany produkt, wystarczy dodać go do wirtualnego koszyka i wykonać szybki przelew. Potem pozostaje już tylko oczekiwanie na dostawę pod adres, który wskazaliśmy w formularzu. Jeśli natomiast nie mamy pewności jaki produkt powinniśmy wybrać do naszych potrzeb, możemy skorzystać z pomocy konsultanta, który pomoże nam w dobraniu plastyfikatora, którego parametry będą odpowiednie do planowanej pracy.

Plastyfikator – lepsza plastyczność i płynność materiału

Plastyfikatory nie tylko do betonu – jakie jeszcze rodzaje plastyfikatorów znajdziemy na rynku?

Mówiąc o plastyfikatorach, często mamy na myśli często używane produkty takie jak plastyfikator do zapraw czy plastyfikator do betonu. Nie powinniśmy jednak zapominać, że substancje te występują także w innych wariantach. W sklepach budowlanych znajdziemy również takie artykuły jak:

  • plastyfikatory do posadzek,
  • plastyfikatory do kostki brukowej,
  • plastyfikatory do lakieru,
  • plastyfikatory do tworzyw sztucznych.

To, jaki rodzaj plastyfikatora wybierzemy, zależy więc od naszych potrzeb i typu planowanych robót. Warto przed zakupem przemyśleć, na czym nam najbardziej zależy i który rodzaj oraz jaka ilość substancji będzie nam potrzebna. Posiadanie tak podstawowych informacji na pewno ułatwi zakup.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią budowlaną https://batel.pl

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Do czego służą pierścienie uszczelniające? Oringi EPDM, NBR, FKM/FPM/VITON

Następny artykuł

Rolety zewnętrzne – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments