Samodzielne usuwanie zatorów w kanalizacji.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Co zrobić, jeśli chemiczne środki nie pomagają w usunięciu zatoru?

W większości przypadków pomocne jest popularne narzędzie do oczyszczania odpływów – przepychacz do rur. To proste urządzenie potrafi usunąć praktycznie każdy zator w syfonie i lokalnej rurze. Średnica giętkiej gumowej części urządzenia powinna być o 1-2 centymetry większa niż rozmiar otworu spustowego toalety. Taki rozmiar pozwoli na szczelne zamknięcie obszaru roboczego. Jeśli nawet przepychacz nie pomaga, w Krakowie możesz skontaktować się z firmą https://fikser.pl/krakow/. Urządzenie generuje ciśnienie powietrza, pod którym zatyczka schodzi głębiej, do ogólnego odpływu. Procedurę należy wykonać w następujący sposób:

  • Wylej nadmiar płynu (w spustowym powinno pozostać tylko niewiele).
  • Dokładnie docisnij gumową część przepychacza do spustu.
  • Wykonaj kilka ostrej ruchów w górę i w dół.
  • Spłucz wodą.

Dla maksymalnej skuteczności eksperci zalecają zamknięcie otworów spustowych w kuchni, łazience i innych pomieszczeniach. Jeśli odpływ jest bardzo wolny, powtórz procedurę na wszystkich urządzeniach sanitarystycznych, jednocześnie zamykając otwory spustowe innych urządzeń.

Jeśli nie masz przepychacza do rur, można skorzystać z alternatywnych, mechanicznych metod.

Najprostszym sposobem jest usunięcie zanieczyszczeń ręką w rękawicach. Jest to nieprzyjemne, ale skuteczne, gdy brud znajduje się w syfonie lub na wlocie. Jak oczyścić spust ręcznie:

  • Wylej płyn.
  • Zakryj nos i usta maską.
  • Załóż ciasną gumową rękawicę.
  • Włóż rękę jak najgłębiej do otworu spustowego.
  • Odczuj przedmiot, który spowodował zatkanie.

Metoda ta jest szczególnie skuteczna, gdy do toalety wpadnie duży obcy przedmiot. Nie zaleca się odmywania powietrzem – istnieje ryzyko, że zatyczka zostanie przepchnięta głębiej.

Usunięcie zatkania jest możliwe za pomocą plastikowej butelki o pojemności 1,5-2 litra:

  • Zakręć korek.
  • Odcinaj spód nożem biurowym.
  • Włóż butelkę odciętym końcem jak najgłębiej.
  • Wykonaj kilka ostrej ruchów w dół.

Gumowy wąż można połączyć z domową chemią. Po wlaniu środków chemicznych jedno zakończenie węża należy podłączyć do kranu, a drugie opuścić do odpływu. Kran zostaje otwarty, gorąca woda jest pompowana z dużą siłą. Ta metoda nie nadaje się, gdy rury są całkowicie zablokowane, w przeciwnym razie płyn wylewa się na zewnątrz. Jeśli masz taki problem, skontaktuj się z nami.

 

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Ferrari w Krakowie: Czy Naprawa i Renowacja Muszą Być Luksusem?

Następny artykuł

Inwestycja w myjnię portalową: Czy warto i jak zacząć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments