Chip tuning – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Chip tuning to rozwiązanie, które jest często wybierane przez entuzjastów motoryzacji. Co warto wiedzieć na ten temat? Sprawdź!

Co to jest chip tuning?

Chip tuning samochodu to jedna z metod tuningu, która polega na elektronicznym zwiększeniu mocy silnika pojazdu. Do zalet chip tuningu możemy zaliczyć m.in. zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika, podniesienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy oraz zmniejszenie zużycia paliwa.

Chip tuning – jak wybrać dobrą firmę?

Jeśli chcesz zwiększyć osiągi swojego samochodu poprzez bezpieczny i skuteczny chip tuning, musisz pamiętać o wyborze odpowiedniej firmy chiptuningowej. Podczas poszukiwania właściwego usługodawcy warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Doświadczenie – najlepszym rozwiązaniem jest wybór firmy, która ma już doświadczenie w branży chip tuningu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie działania zostaną przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie.
  • Obsługa klienta – firma tuningowa powinna przykładać dużą wagę do profesjonalnej obsługi i spełniania oczekiwań swoich klientów.
  • Profesjonalne narzędzia – dobra firma tuningowa powinna wykorzystywać w swojej pracy specjalistyczne oprogramowanie i sprzęt, które pozwolą na przeprowadzenie precyzyjnej modyfikacji silnika. Jeśli chcesz powierzyć swój samochód profesjonalistom, zapoznaj się z ofertą firmy HP Factory, która jest jedynym w Polsce oficjalnym partnerem i dystrybutorem niemieckiej firmy DTE Systems, zajmującej się chip tuningiem pojazdów oraz opracowywaniem produktów do chip tuningu.

Chip box – alternatywa dla chip tuningu

Chip tuning to ingerencja w elektronikę sterującą parametrami silnika, która wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji samochodu. Dobrą alternatywą dla tego typu działań może być tzw. chip box / power box, czyli nieinwazyjna zmiana parametrów silnika dzięki modułowi zewnętrznemu. Takie rozwiązanie umożliwia bezproblemowe przejście przeglądu. Jeśli szukasz dobrego modułu tuningowego, postaw na PowerControl firmy DTE Systems. Oto jego największe zalety:

  • Instalacja PowerControl nie powoduje utraty fabrycznej gwarancji na samochód – moduł nie ingeruje w sterowniki silnika ani nie zostawia śladów w historii komputera pojazdu;
  • Możliwość przeprogramowania urządzenia do innego samochodu – jeśli zmienisz samochód, możesz bezpłatnie przeprogramować moduł do swojego nowego pojazdu;
  • Pełna certyfikacja niemieckiego i austriackiego urzędu TÜV – moduł tuningowy PowerControl przeszedł szereg rygorystycznych testów, które określają jego bezpieczeństwo dla samochodu.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Mubi link polecający – wykorzystaj swoje 150 zł

Następny artykuł

Jak skutecznie radzić sobie z awariami na drodze?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments