Czy regenerowana turbina jest w stanie działać bez zarzutów równie długo co nowy egzemplarz?

Turbosprężarki są coraz częściej spotykane w nowoczesnych samochodach. Ich niewątpliwym plusem jest to, że przy niewielkich kosztach można przy ich pomocy znacznie podnieść moc silnika. Dodatkowo w razie awarii można je całkiem łatwo regenerować, co jest atrakcyjną alternatywą dla kupna nowego urządzenia. Czy regenerowana turbina jest jednak w stanie funkcjonować równie dobrze, co świeży egzemplarz prosto od producenta?

Na czym polega regeneracja turbiny?

Regeneracja turbosprężarki samochodowej to usługa, której celem jest nie tylko usunięcie z urządzenia bieżących usterek, ale również przywrócenie go do stanu jak najbardziej zbliżonego do pierwotnego. Innymi słowy – turbosprężarka zostaje odnowiona, a jej żywotność i przydatność do użytku wydłużają się. W jaki sposób możliwe jest osiągnięcie tego celu? Uszkodzona lub wyeksploatowana w nadmiernym stopniu turbosprężarka zostaje w pierwszej kolejności rozłożona na pojedyncze części. Następnie części są myte i poddawane dokładnej inspekcji. Te z nich, które zostaną zdiagnozowane jako uszkodzone i nie nadające się do dalszego użytku, wymienia się na nowe. Po wszystkim turbosprężarka jest składana i testowana pod kątem wydajności – jeśli testy wypadną pomyślnie, można urządzenia z powrotem zamontować w silniku. Profesjonalna regeneracja turbosprężarek to jedna z usług serwisu Silesia Cars Center.

Czy regeneracja może przywrócić pełną sprawność turbosprężarce?

Tak, możliwe jest doprowadzanie starej turbosprężarki do stanu praktycznie pełnej użyteczności. Z tego powodu zabieg ten jest często polecany jako alternatywa dla wymiany – ponoszone koszty są znacznie niższe, a wydajność pozostaje na bardzo podobnym poziomie. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej przeprowadzona regeneracja nie jest w stanie zapewnić bezawaryjnego działania sprężarki, jeśli nie będzie ona użytkowana w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłowe wkręcanie silnika na wysokie obroty oraz gaszenia go po zatrzymaniu – zbytni pośpiech będzie przyspieszał również zużywanie się mechanizmu. Ponadto niezwykle ważne jest stosowanie wysokiej jakości oleju silnikowego, – który należy regularnie wymieniać – oraz dobrego paliwa.

Czy regeneracja może być wykonana zawsze?

Regeneracja to dobry sposób na minimalizowanie kosztów naprawy. Jednakże nie zawsze będzie możliwe jej przeprowadzenie. W przypadku turbosprężarek uszkodzonych w bardzo dużym stopniu lepszym – i bardziej opłacalnym – rozwiązaniem może okazać się kupno nowego urządzenia.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Odporne elementy instalacyjne do różnego rodzaju budynków

Następny artykuł

Awaryjność wag

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments