Czym jest i jak używać płynnej skóry?

Skóra w samochodzie poddawana jest różnym warunkom atmosferycznym. Nie zawsze trzymamy samochody w garażach, co powoduje, że temperatura w samochodzie jest różna. Najgorsza pora to zima, kiedy gwałtownie samochód podgrzewamy. W efekcie takich działań, skóra pęka i zaczyna się kruszyć. Kiedyś popularnym narzędziem była specjalna szpachla do skór. Jednak było łatwo poznać, że została ona zastosowana. Zupełnie inny efekt przynosi płynna skóra, która wręcz stapia się w jedną całość.

Płynna skóra – podstawowe informacje

Płynna skóra to stosunkowo nowy produkt na rynku. To środek, który można określić jako bardzo elastyczny wypełniacz, który sprawdzi się w miejscach często przez nas eksploatowanych, jak chociażby fotele w samochodzie. Co istotne – po zastosowaniu płynnej skóry, żywotność danego miejsca zostaje przedłużona do maksimum. Płynna skóra pomoże nam nie tylko z pęknięciami – świetnie sprawdzi się przy zarysowaniach. Jest to więc idealny produkt dla kogoś, kto ma uszkodzoną powierzchnię foteli i tylnej kanapy, poprzez przewożenie zwierząt, czy też różnych ciężkich rzeczy o bardzo ostrych krawędziach.

Z pewnością zainteresuje Cię fakt, że płynna skóra nie pęka, co oznacza, że już nigdy w tym miejscu, w którym jej użyjesz, nie dojdzie do przerwania materiału. Produkt należy nakładać czystą szpatułką, ponieważ jest lepki. Szpatułka może być drewniana, plastikowa lub metalowa. Ważne jest też przygotowanie tapicerki i odtłuszczenie jej. Zalecane przez producenta jest też zastosowania odpowiedniego skórzanego podkładu w celu uzyskania lepszych efektów. Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie go, tak jakbyśmy smarowali masłem. Po pewnym czasie dojdzie do połączenia, które nie będzie widoczne dla oczu. Proces ten można przyspieszyć, jeśli użyjemy suszarki. Należy jednak pamiętać, że produkt może się skurczyć i będzie trzeba nałożyć kolejną warstwę. Dlatego lepiej stosować odpowiednie ilości tego specyficznego preparatu. Ewentualny nadmiar masy możemy usunąć delikatnym papierem ściernym. Na przykład o gradacji p500 lub wyższej. Niższe wartością mogą uszkodzić materiał, a tego chcemy uniknąć.

Do płynnej skóry możesz dodać 10% barwnika, ponieważ sama jest białą pastą. Sam producent posiada ponad 72 barwniki w swojej ofercie, przez co naprawdę łatwo dobierzemy odpowiedni dla nas kolor. Jednak nie jest to konieczne. Możemy również pomalować po zakończeniu wypełniania ubytków i zarysowań. Jest to produkt zaawansowany technologicznie. Można go stosować samemu, ale często też pojawia się w warsztatach, które odświeżają wygląd tapicerki samochodowej.

Co także może mieć znaczenie, płynnej skóry możemy używać też do produktów nie tylko ze skóry naturalnej. Idealnie sprawdzi się do skóry sztucznej oraz winylu, co powoduje, że ma naprawdę szerokie zastosowanie. Z łatwością poradzi sobie ze skórą anilinową i półanilinową, ze starymi skórzanymi meblami. Nie zlepimy nią jednak zamszu i nabuku, co może być dla niektórych ważną informacją.

Do czego służy płynna skóra?

Płynna skóra pomoże nam w naprawie skórzanych elementów w naszym samochodzie. Zwłaszcza tych, które często używamy, jak fotele. Pomoże także zlikwidować zarysowania na kierownicy. Sama płynna skóra to produkt bardzo uniwersalny i spokojnie znajdziemy dla niego zastosowanie także w domu: przy renowacji popękanych skórzanych mebli czy elementów galanteryjnych, jak torby, paski czy rękawiczki. Producent gwarantuje, że jego płynna skóra poradzi sobie także z często eksploatowanymi elementami jeździeckimi, co dla właścicieli może obniżyć koszty uprawiania ulubionego sportu. Płynna skóra to produkt uniwersalny i warto go mieć w swoim garażu.

Gdzie kupić płynną skórę?

Płynna skóra w sklepie MOTOGO jest także dostępna. W przeciwieństwie do wielu podobnych produktów na rynku, Flexifil firmy Furniture Clinic jest produktem certyfikowanym, co oznacza, że otrzymujesz gwarancję jakości i skuteczności EAN. Dodatkowo w naszym sklepie otrzymasz gratis przy zakupie tego produktu.

Warto dodać, że produkt, który dostaniesz w naszym sklepie, można dostosować pod swoje potrzeby. W szerokiej gamie swoich produktów, producent ma też odpowiednie środki, które ujednolicą skórę, która nie ma idealnie gładkiej powierzchni, lecz jest lekko porowata. Produkt trzeba przetrzymywać w minimalnej temperaturze 8 stopni i maksymalnej 30 stopni. Jeśli produkt nam zgęstnieje, producent pozwala na lekkie rozcieńczenie wodą i gwarantuje, że produkt nie straci swoich właściwości. Po otwarciu opakowania pamiętaj, że płynna skóra jest ważna tylko rok.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 2 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Instalacja LPG – co warto o niej wiedzieć? Dowiedz się, czy jest opłacalna

Następny artykuł

Najlepszy sklep motoryzacyjny – czym kierować się przy wyborze?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments