Jak bezpiecznie przewodzić dziecko?

Aby przewozić dziecko samochodem, szczególnie malucha, trzeba odpowiednio się do tego przygotować. Zanim przewożenie dziecka wejdzie w nawyk, który będzie wykonywać automatycznie, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. 

Pasy bezpieczeństwa to za mało

Przepisy dzisiaj są bardziej rygorystyczne niż jeszcze kilka lat temu. Dziecko może siedzieć tylko na tylnym fotelu i musi być zapięte z wykorzystaniem odpowiednio zamontowanych pasów bezpieczeństwa. Maluchy przewożone mogą być tylko w odpowiednio dobranym foteliku. Po nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym wprowadzono m.in. zakaz przewożenia w foteliku dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu oraz wiele innych zaleceń i obowiązków dotyczących wyboru odpowiedniego fotelika bezpieczeństwa oraz sposobu korzystania z niego. Pasy i fotelik to jednak tylko jeden z elementów decydujących o bezpieczeństwie dziecka. Warto pamiętać także, że przy przewożeniu malucha znaczenie będzie miało także jego ubranie (warto wyposażyć się np. wygodne, lekkie ubranko i kapcie Superfit), a także zajęcie dla nieco większego dziecka.

Jak bezpiecznie przewozić dziecko samochodem? Na co zwrócić uwagę?

Zgodnie z przepisami przewożenie małego pasażera możliwe jest tylko przy spełnieniu odpowiednich wymagań. Kluczowy jest tutaj odpowiednio dobrany fotelik. Warto oczywiście uwzględnić idealny jego dobór do wieku i wagi dziecka, świetnym rozwiązaniem są foteliki, które „rosną” razem z dziećmi. Ważna będzie amortyzacja, bezpieczeństwo samej konstrukcji fotelika, jak i materiał, z którego jest on wykonany. Dla rodziców czy opiekunów znaczenie z pewnością będzie miało także to, w jakim stopniu fotelik samochodowy łatwo się montuje, wyjmuje z samochodu.

Jak przewozić dziecko?

Przy przewożeniu dziecka znaczenie ma nie tylko zapewnienie mu odpowiedniego fotelika bezpieczeństwa, ale także odpowiednie przygotowanie go do podróży. Tutaj znaczenie po pierwsze ma ubranie. Na dłuższą podróż szczególnie warto zabrać lekkie ciuszki, przewiewne koszulki, body, spodenki — wszystko, co zagwarantuje, że po godzinie drogi dziecko nie będzie spocone i zacznie marudzić. To samo powinno dotyczyć bucików. Warto wybrać kapcie, które będą przewiewne, w których stópka dziecięca nie będzie się pocić, a but nie zacznie nagle dziecka uwierać. W końcu nie bez znaczenia jest przygotowanie napojów i przekąsek. Tutaj oczywiście wiele zależy od wieku dziecka, ale to także trzeba przewidzieć. W przypadku malucha, który wymaga już zainteresowania, szybko się nudzi, musisz także pomyśleć o tym, czym zajmiesz go w trakcie podróży.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Rolety zewnętrzne – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Następny artykuł

Odporne elementy instalacyjne do różnego rodzaju budynków

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments