Jak naprawić uszkodzoną figurkę z masy cukrowej?

Masa cukrowa jest z pewnością produktem, który znacząco zyskał na popularności w ostatnich latach. Ciągły rozwój cukiernictwa sprawił, że coraz więcej osób sięga po coraz to nowsze rozwiązania, również w swoim domowym zaciszu. Jednym z ciekawych dodatków, który jest, w stanie ożywić wasze wypieki jest masa cukrowa. Gastronomia coraz częściej kładzie nacisk na walory estetyczne, właśnie dlatego warto sięgnąć po ten rodzaj ozdoby. Należy jednak pamiętać, że mimo plastyczności tego produktu, jest on również delikatny. W niektórych sytuacjach dochodzi do uszkodzenia figurek z masy cukrowej, co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedzi na to oraz inne pytania, otrzymają Państwo w przygotowanym przez nas artykule.

Masa cukrowa, czym w zasadzie jest? Jak można ją wykorzystać?

Masa cukrowa jest niczym innym jak lukrem plastycznym, który służy do ozdabiania i dekorowania wszelkiego rodzaju wypieków. Jej największą zaletą jest dowolność formowania kształtu oraz to, że jest bardzo elastyczna. Ozdabiając, możemy poczuć się jak prawdziwi artyści i puścić wodze naszej fantazji tworząc znakomite dzieła. Masy cukrowe (https://sugar-craft.pl/masy-cukrowe) służą również do tworzenia wszelkiego rodzaju kształtów i figurek, które dodają walory estetyczne do słodkości. Przepis jest dosyć prosty, ale jeśli nie posiadamy, czasu bądź umiejętności możemy zakupić gotową masę. W takim wypadku oszczędzimy czas oraz skorzystamy z produktu najwyższej jakości. Masy cukrowe oferowane przez nasz sklep, nie mają sobie równych. Ich poziom dorównuje jakością najlepszym wyrobom cukierniczym. Dlatego z pewnością warto postawić na ich wybór, gdyż wszelkie ozdoby wykonane za ich pomocą wychodzą perfekcyjnie.

Uszkodzona figurka z masy cukrowej. Co robić?

Mimo wielkiej elastyczności masy cukrowej oraz stosunkowo dobrej wytrzymałości musimy pamiętać o kilku rzeczach. Pierwszą podstawową kwestią, aby, nie uszkodzić naszej figurki są odpowiednie warunki przechowywania. Tutaj dużą rolę odgrywa temperatura oraz wilgotność powietrza. Dodatkowo polecamy przechowywać figurki na papierze śniadaniowym. Czasami niestety mimo dopilnowania odpowiednich warunków nasza figurka może ulec uszkodzeniu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak poradzić sobie z usterką? Wyjść z sytuacji jest, kilka jednak my proponujemy jedno. Możemy przygotować specjalny 3 składnikowy klej, który w przypadku uszkodzenia naszej figurki będzie niezbędny. Taki klej możemy przygotować z wody gliceryny oraz masy maślanej. Nie musimy, kupować specjalistycznej gliceryny wystarczy, zwykła z apteki w tym przypadku cena będzie dużo tańsza. Powstały klej świetnie posłuży jako element naprawczy. Warto jednak pamiętać o nieużywaniu zbyt dużej ilości wody, ponieważ nasza mieszanka może się wtedy stać niestabilna. Teraz gdy zaskoczy nas niespodziewana sytuacja i coś niespodziewanego stanie, się z naszymi ozdobami będziemy je mogli w łatwy sposób naprawić. Zapraszamy, do naszego sklepu https://sugar-craft.pl/, gdzie czeka na was bardzo duża ilość oraz rodzajów masy cukrowej, którą możecie zaadaptować w dowolny sposób.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czy autoryzowany serwis motoryzacyjny jest drogi

Następny artykuł

Podróż za granicę? Zarezerwuj bus do Anglii w najniższej cenie!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments