Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Posiadając w domu taras czy balkon z pewnością podnosimy wartość mieszkania i możemy łatwiej spędzać czas na świeżym powietrzu, choćby przez chwilę. Jednak kiedy posiadamy zwierzęta domowe musimy także pomyśleć o tym, jak dobrze zabezpieczyć balkon. W naszych mieszkaniach w bloku, nasz zwierzak musi czuć się bezpiecznie, dlatego zwłaszcza mieszkając na wysokich piętrach, gdy posiadamy kota czy psa, musimy zapewnić mu ochronę przed wypadnięciem w postaci siatki zabezpieczającej. Jakie rodzaje mają siatki balkonowe? Jakie zalety mają siatki ochronne? Jaka siatka na balkon będzie odpowiednia dla nas?
Siatka ochronna – jej cel i rodzaje
Jeśli posiadamy zwierzęta czy dzieci, a do tego korzystamy z tarasu czy balkonu, musimy zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenia. Na balkonie wszyscy muszą czuć się komfortowo, ale także bezpiecznie. Balustrady nie mogą się chwiać, również na parapetach, jeśli chcemy trzymać tam np. kwiaty, musimy mieć je stabilne i wytrzymałe. Teren balkonu jest dość szczególny – to niewielka przestrzeń, gdzie trudno stosować bardzo zaawansowane rozwiązania.
W przypadku kotów, które dosłownie chodzą swoimi ścieżkami, mieszkanie w bloku może stanowić niemałe wyzwanie. Jeśli jednak dbamy o dobrostan swoich zwierząt, warto zapewnić im ochronę, jaką jest siatka na balkon. Siatka balkonowa chroni nie tylko koty, ale także psy czy nasze dzieci. Dodatkowo siatka jest świetną ochroną przed gołębiami.
Same szerokie zastosowanie siatek to jednak nie wszystko. Warto wiedzieć, jakie rodzaje siatki dostępne są na rynku. Może być ona wykonana z polietylenu, polipropylenu, monofilamentu (być przeźroczysta), są też siatki wzmocnione, metalowe, transparentne.
Siatka zabezpieczająca i jej zalety
Siatka ochronna na balkon to niezwykle proste urządzenie, które możesz samodzielnie zamontować we własnym domu. Montaż siatki balkonowej nie jest skomplikowany. Pamiętaj, aby przed zakupem zmierzyć długość i wysokość balkonu. Siatkę wystarczy solidnie napiąć i przymocować do wszystkich otworów z pomocą kleju lub wkrętów. Osłoń nią wszelkie szczeliny balkonu.
Siatki zabezpieczające są przede wszystkim trwałe, solidne, łatwe w montażu, cechujące się wysoką odpornością. Z uwagi na różną kolorystykę możesz zadbać o ich estetykę, jednak nie ona jest najważniejsza.
Siatki ochronne są także niezwykle funkcjonalne, i ergonomiczne, nie zabierając cennej przestrzeni balkonów. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, odporne na kocie drapanie czy gryzienie. Przede wszystkim sprawią, że twój balkon będzie bezpieczny dla tych, których kochasz.
W zależności od rodzaju siatki, na przód wysuwają się inne jej zalety. Przeźroczysta siatka nie jest widoczna, jest także tania. Polipropylen jest odporny na słońce oraz mróz. Polietylen jest odporny na promieniowanie UVi warunki atmosferyczne, a także jest niezwykle wytrzymały. Siatki metalowe i wzmocnione są solidne, mocne i odporne na gryzienia, a twój kot może się po nim swobodnie wspinać.
Jaka siatka jako zabezpieczenie balkonu, czyli na co zwracać uwagę?
Siatka zabezpieczająca na balkon to swoista woliera dla kota. Jeśli myślisz nad jej zakupem warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach.
Po pierwsze, dobierz właściwy rozmiar do swojego balkonu. Zmierz dokładnie długość i wysokość swojego balkonu i zakup siatkę w wygodnych paczkach (najczęściej 2 x 1,5 m, 2 x 3 m, 4 x 3 m, 6 x 3 m, 8 x 3 m, 75 x 2 m) lub na metry.
Po drugie, ważne są oczka siatki. Zbyt duże oczka to niedobre rozwiązania dla małych zwierząt i kociaków. Najczęściej znajdziesz oczka o wielkości 19, 28, 30, 40 czy 50mm.
Zwróć też uwagę na grubość żyłki. Im cieńsza, tym mniej widoczna siatka. Na końcu, dobierz odpowiedni kolor siatki do swoich preferencji, koloru elewacji czy aranżacji balkonu.
Szukając właściwe produkty, łatwo znajdziesz je w naszym sklepie, gdzie dbamy o bezpieczeństwo twojego pupila. Sprawdź koniecznie nasz asortyment i usługi.
Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.