Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Do kradzieży samochodu często dochodzi nie tylko w Polsce, ale na terenie wielu krajów. Najnowsze modele są kradzione po to, by następnie wywieźć je za granicę. Niektóre modele kradzione są z uwagi na wartość ich części. Niestety często w przypadku kradzieży samochodu policji nie udaje się namierzyć złodziei. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie samochodu. Co zrobić, by nie dopuścić do kradzieży i jakie będzie skuteczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą?

  1. Jak zabezpieczyć samochód – Minimalizowanie ryzyka
  2. Kompleksowe zabezpieczenie antykradzieżowe
  1. Zabezpieczenie auta przed kradzieżą – Skuteczne sposoby

1. Jak zabezpieczyć samochód – Minimalizowanie ryzyka

Chociaż złodzieje aut nie przebierają w środkach, kradzieży auta można uniknąć. Warto w tym celu zastosować kilka wskazówek. Przede wszystkim nie należy zostawiać w pojeździe wartościowych rzeczy, które mogą przyciągnąć uwagę złodzieja. Jeśli przetrzymujesz w samochodzie dostawczym wartościowe przedmioty lub dokumenty, warto zamontować w nim safe box.

Pod żadnym pozorem nie należy zostawiać otwartego samochodu z włączonym silnikiem. Choć może brzmieć to abstrakcyjnie, takie sytuacje się zdarzają. Z kolei podczas parkowania wybierajmy miejsca monitorowane lub chociaż dobrze oświetlone.

2. Kompleksowe zabezpieczenie antykradzieżowe

Sposobem na powstrzymanie złodzieja może być kompleksowe zabezpieczenie pojazdu. Złodzieje używają elektronicznych gadżetów, umożliwiających im otworzenie zamkniętego pojazdu. Jednak skuteczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą uniemożliwi uruchomienie pojazdu oraz poruszanie się nim.

Odpowiednie zabezpieczenia samochodu są niezawodne i bezawaryjne. Nie da się ich ani uszkodzić, ani złamać. Z kolei zamka blokady nie da się rozwiercić, ponieważ jest wykonany z metalu. Co ważne dla właściciela pojazdu, montaż specjalnej blokady nie ingeruje we wnętrze pojazdu, ani nie powoduje uszkodzenia jego karoserii.

3. Zabezpieczenie auta przed kradzieżą – Skuteczne sposoby

Popularnym i najczęściej wykonywanym zabezpieczeniem jest blokada skrzyni biegów. Montowana jest na stałe w nadwoziu samochodu. To proste rozwiązanie blokuje skrzynię biegów, uniemożliwiając zmianę biegów. Tym samym odjechanie samochodem staje się niemożliwe.

Innym skutecznym sposobem na zatrzymanie złodziei jest blokada kierownicy. Jej działanie polega na zupełnym unieruchomieniu kierownicy, poprzez wykorzystanie mechanicznego układu blokującego. Blokada kierownicy, podobnie jak blokada skrzyni biegów uniemożliwi złodziejom poruszanie się pojazdem.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Pompa ciepła powietrze-powietrze a powietrze-woda. Czym są, jak działają, czym się różnią

Następny artykuł

Najczęściej wymieniane części samochodowe i jak o nie dbać

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments