Kiedy turbosprężarka wymaga regeneracji?

Silniki samochodów osobowych zwykle uzyskują lepsze osiągi dzięki turbodoładowaniu. Za sprawną realizację tego procesu odpowiada wysokiej jakości turbosprężarka. Intensywnie użytkowany w trakcie jazdy element po jakimś czasie zwykle ulega wyeksploatowaniu. W takiej sytuacji pojawia się konieczność poddania go określonym czynnościom regeneracyjnym. Poznaj więcej informacji na temat praktycznego przeprowadzania regenerowania turbosprężarek.

Na czym polega regeneracja turbosprężarek?

Regenerowanie turbosprężarek jest procesem, który przebiega na kilku etapach. Jej przeprowadzenia zazwyczaj podejmują się specjaliści zatrudniani w firmach, w których zakresie kompetencji mieści się regeneracja turbospręzarek w Katowicach i innych miejscowościach. Jednym z takich podmiotów jest Turboprof s.c. Przed przystąpieniem do działania najpierw dokonują oni szczegółowej oceny stanu technicznego turbosprężarki. To pozwala im na określenie rodzaju awarii oraz przyczyn jej powstania. Na tej podstawie wskazuje się, czy regeneracja tego podzespołu jest w ogóle opłacalna. Warto mieć jednak świadomość, że w większości przypadków poddanie turbosprężarki naprawie jest korzystne dla użytkownika. Zazwyczaj bowiem psuje się tylko jeden element w tej części samochodowej, pozostałe natomiast działają bez zarzutu. W trakcie serwisowania turbosprężarki zatem mechanicy najpierw demontują, a potem dokładnie czyszczą wszystkie części maszyny. Później wymieniają na nowe komponenty jedynie te artykuły, u których podczas przeglądu zauważono ślady zużycia lub też działają one nieprawidłowo. Każdorazowej wymianie podlegają złącza, tuleje oraz niektóre śruby. Po optymalnym doważeniu i ponownym zainstalowaniu wszystkich podzespołów turbosprężarka poddawana jest odpowiednim testom jakościowym.

Kiedy jest konieczna regeneracja turbosprężarki?

Turbosprężarki ulegają awariom z różnych przyczyn. Z reguły konieczność ich regeneracji pojawia się wówczas, gdy przebieg samochodu wynosi ok. 250 tys. km. W przypadku modeli z wadliwym układem smarowania problemy z właściwym działaniem sprężarek mogą pojawić się jeszcze przed przejechaniem przez samochód 100 tys. km. W przypadku samochodów z silnikami Diesla trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia czynności regeneracyjnych  mniej więcej przy przebiegu 150 tys. km. Regeneracja turbosprężarek zwykle okazuje się konieczna także wówczas, gdy w silniku pojawiają się odgłosy stukania albo gwizdania. Podobnie dzieje się także w przypadku wycieku oleju oraz spadku mocy silnika.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 2 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jakie są koszty dobrych samochodów?

Następny artykuł

Polaris. Historia marki, pojazdy i wszystko, co warto wiedzieć!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments