Polaris. Historia marki, pojazdy i wszystko, co warto wiedzieć!

Każdy, kto zaczyna przygodę z off-roadem na czterokołowcach, bardzo szybko spotyka się z marką Polaris. Jest to bowiem jeden z najbardziej znanych producentów quadów oraz pojazdów side by side i UTV. Amerykańska marka już od kilkudziesięciu lat produkuje tego typu maszyny i pomimo rosnącej konkurencji Polaris nadal pozostaje liderem branży i nie dzieje się tak bez powodu!

Polaris od maszyn rolniczych do czterokołowców

Historia marki Polaris zaczęła się w latach 50. XX wieku w Roseau leżącym w stanie Minnesota. Założona została przez braci Allana i Edgara Hettena oraz Davida Johnsona. Wcześniej produkowali maszyny rolnicze, jednak w zanadrzu mieli coś innego, a mianowicie skutery śnieżne. Tego typu maszyna była niezwykle praktycznym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę to, że w Minnesocie zimy są srogie i śnieżne. Polaris wprowadził zakresie skuterów śnieżnych wiele innowacji, dzięki którym pojazdy te stały się niezwykle popularne. Marka jednak nie poprzestała na tym.

W latach 80. XX wieku Polaris rozpoczął produkcję pojazdów ATV. I tutaj z czasem marka stała się liderem branży, który dostarczał pojazdów nie tylko na rynek prywatny, ale przede wszystkim dla amerykańskiej armii i różnego rodzaju służb. Dzisiaj Polaris jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów motoryzacyjnych, w którego ofercie znaleźć można:

  • quady
  • pojazdy użytkowe UTV
  • pojazdy side by side
  • SXS

Jak dokładnie wygląda oferta maszyn od Polarisa?

Polaris quady, pojazdy UTV i SXS

Dzisiaj w ofercie marki Polaris znajdują się przede wszystkim czterokołowce o różnych konstrukcjach oraz skutery śnieżne. Producent oferuje kilka różnych konstrukcji i modeli swoich pojazdów. Są to:

  • quady: Sclambler, Sportsman
  • pojazdy UTV: Ranger
  • pojazdy SXS: General, RZR
  • skutery śnieżne
  • pojazdy młodzieżowe: Sportsman, Ranger, RZR, Outlaw, Phoenix

Polaris oferuje swoje pojazdy w szerokiej gamie silników i wyposażenia. Pojazdy marki znajdują szerokie zastosowanie zarówno w sportach motorowych, jak i rekreacji oraz zastosowaniach jak najbardziej użytkowych. W czym jednak tkwi sekret marki, która zaliczana jest do tych najbardziej pożądanych?

Dlaczego wybiera się Polarisa?

Kiedy wejdzie się na fora internetowe związane z czterokołowcami, nie trudno zauważyć, że marka Polaris jest bardzo często stawiana w opozycji do wszystkich pozostałych. Niektórzy nawet twierdzą, że albo się ją kocha, albo nienawidzi. Skąd to się wszystko bierze? Przede wszystkim pojazdy Polaris zaliczane są do maszyn z wyższej półki, zatem ich cena jest dość wysoka i niestety, nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić, co u niektórych budzi pewien opór. W przypadku tej marki płaci się jednak za jakość, komfort jazdy i niezawodność.

W przypadku pojazdów użytkowanych w ciężkich warunkach nie bez znaczenia jest również dobry i sprawdzony serwis oraz dostępność części zamiennych. I w tym przypadku Polaris nie zawodzi! Ponadto pojazdy marki to sprawdzone konstrukcje, które przeszły testy bojowe w dosłownym znaczeniu tego określenia, ponieważ były używane przez amerykańską armię w najróżniejszych regionach świata.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Kiedy turbosprężarka wymaga regeneracji?

Następny artykuł

Czy w Twoim warsztacie znalazła się już tablica narzędziowa?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments