Kupowanie części samochodowych w internecie – czy to ma sens?

Dziś zakupy w internecie przeżywają istny rozkwit. Nieustannie pojawiają się nowe sklepy internetowe, a my, konsumenci, coraz chętniej korzystamy z ich usług. Nie inaczej jest w przypadku branży motoryzacyjnej. Czy zamawianie części w internecie ma sens?

Gdzie szukać części samochodowych w internecie?

Internetowe sklepy motoryzacyjne rosną jak grzyby po deszczu i wciąż pojawiają się nowe miejsca, gdzie kupić możemy części samochodowe w atrakcyjnych cenach.

Oferty używanych części znajdziemy również na popularnych portalach aukcyjnych oraz ogłoszeniowych. Jeżeli jednak interesuje nas zakup ze sprawdzonego źródła nowych jak i używanych części warto w tym celu odwiedzić https://www.autoparts24.pl/.

Czy części w internecie są tańsze?

Można zaryzykować stwierdzenie, że tak, części samochodowe zamawiane w internecie z reguły są tańsze – zwłaszcza jeżeli kupujemy części do własnego auta jako osoba fizyczna i nie jesteśmy właścicielem warsztatu kupującym części na firmę. Z reguły bowiem właściciele stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych mają umowy z pobliskimi warsztatami, na podstawie których te otrzymują atrakcyjne rabaty na zakup części.

Nie oznacza to jednak, że finalnie, części zakupione i zamontowane w warsztacie wyjdą nas taniej. Często warsztaty samochodowe wykorzystują ten, skądinąd korzystny, stan rzeczy i doliczają do zakupionych przez siebie w naszym imieniu części sowitą marżę.

Dlatego też warto rozejrzeć się za częściami w internecie, zakupić je i zawieźć do warsztatu z prośbą o ich wymianę – w większości przypadków takie rozwiązanie sprawy rzeczywiście pozwoli nam zaoszczędzić kilka złotych.

Dodatkowo kupując części w internecie, nie jesteśmy ograniczeni do jedynie kilku lokalnych sklepów motoryzacyjnych. Dzięki temu mamy szanse porównać ze sobą różne oferty, różnych sklepów i wybrać ofertę, która będzie najkorzystniejsza dla nas finansowo.

Co ze zwrotami?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, jeżeli kupujemy części samochodowe, musimy liczyć się z tym, że sprzedawca może odmówić ich zwrotu, jeżeli nie istnieją ku temu konkretne przesłanki, tzn. część nie jest uszkodzona lub niezgodna z opisem.

Niemniej jednak często właściciele sklepów z częściami samochodowymi idą kupującym na rękę i umożliwiają dokonywanie zwrotów, jeżeli dana część nie została jeszcze zamontowana na pojeździe i zostanie ona zwrócona w oryginalnym opakowaniu producenta, mimo że nie jest to ich prawnym obowiązkiem.

Tym samym w większości internetowych sklepów motoryzacyjnych nie musimy martwić się tym, że jeżeli zamówimy niewłaściwą część,  zostaniemy z dla nas bezużytecznym kawałkiem metalu, który później samodzielnie będziemy musieli spieniężyć.

Czy zakup auto-części w internecie ma sens?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – tak, zakup części samochodowych w internecie jak najbardziej ma sens, musimy jednak pamiętać o kilku kluczowych czynnikach, nim zdecydujemy się na dokonanie zakupu.

W pierwszej kolejności sprawdźmy regulamin sklepu, a zwłaszcza jego sekcje dotyczącą zwrotów, zabezpieczymy się w ten sposób przed nieprzyjemnymi niespodziankami.

Dobrze jest również kierować się opiniami. Duża liczba zadowolonych klientów, którzy powracają do danego sklepu, mogą uśpić naszą czujność. Skupmy się więc na opiniach negatywnych, jeżeli jest ich sporo i nawet jeżeli przeplatają się z pozytywnymi opiniami, powinny wzbudzić naszą wzmożoną czujność.

Źródło zdjęć: Adobe Stock

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Chcesz kupić samochód dostawczy? Wybierz Mercedesa!

Następny artykuł

Ile kosztuje awaryjne otwieranie drzwi samochodu i kiedy wezwać fachowca?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments