Ile kosztuje awaryjne otwieranie drzwi samochodu i kiedy wezwać fachowca?

Zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie i nie wiesz, co dalej zrobić? Awaryjne otwieranie aut wydaje Ci się trudne i skomplikowane, a wybijanie szyby zbyt drogie? Zobacz, co możesz zrobić w kryzysowej sytuacji, jeśli awaryjne otwieranie drzwi samochodu to jedyny sposób, byś dostał się do wnętrza.

Awaryjne otwieranie samochodów, czy można sobie poradzić samemu?

Dlaczego ludzie decydują się na awaryjne otwieranie samochodu osobiście? Najczęściej po zapoznaniu się z cennikiem pogotowia zamkowego.

Są sytuacje, w których z pewnością poradzisz sobie samodzielnie i to przy użyciu niewielu narzędzi, natomiast te bardziej skomplikowane momenty, mogą jednak wymagać wezwania specjalisty.

Pogotowie zamkowe może być drogie, ale naprawa porysowanej karoserii, czy agresywne wejście do auta poprzez wybicie szyby droższe. Dlatego oceń obiektywnie sytuację i zobacz, co bardziej Ci się kalkuluje.

Jak otworzyć zatrzaśnięte kluczyki w aucie?

Awaryjne otwieranie drzwi, kiedy nie masz kluczy samochodowych w zapasie, polega na próbie otwarcia klamki wewnętrznej auta lub wejściu do wnętrza od strony bagażnika.

Jednak wejście do środka auta z zablokowanym zamkiem samochodowym, może nastręczać więcej problemów. Dlatego zapoznaj się z poniższymi technikami, przy użyciu których możesz bezpiecznie otworzyć auto, a jeśli Ci się nie uda, pozostaje profesjonalny ślusarz pogotowia zamkowego.

Awaryjne otwieranie auta przy użyciu poduszki

Przy awaryjnym otwieraniu samochodu przy pomocy poduszki potrzebujesz także drucika, którym sięgniesz zatrzaśnięte kluczyki lub otworzysz klamkę.

Zestaw do takiego otwierania powinien być podstawowym akcesorium w domu każdego kierowcy.

Otwieranie drzwi samochodu drutem

Zanim skorzystasz z pogotowia zamkowego, możesz próbować otworzyć auto drutem. Jest to przydatna umiejętność, by otworzyć auto.

Po odchyleniu ramy drzwi wprowadź drut do samochodu i spróbuj otworzyć przycisk otwierania zamka lub pociągnij za klamkę od wewnątrz.

Awaryjne otwieranie samochodów przy pomocy sznurka

Jeśli w drzwiach samochodu została otwarta szyba, możesz próbować otworzyć zatrzaśnięty samochód sznurkiem.

Zawiąż pętlę na końcu i spróbuj odchylić wewnętrzną klamkę, by zwolnić ryglowanie drzwi. A jeśli żadna z poniższych metod nie przyniesie skutku, skorzystaj z usług fachowca, który oferuje awaryjne otwieranie samochodów.

Na czym polega awaryjne otwieranie samochodu przez fachowca?

Usługa awaryjnego otwierania auta polega na szybkim i fachowym otwarciu samochodu, przy użyciu powyższych metod, a także bardziej zaawansowanych sposobów.

To specjalista po ocenie sytuacji dobiera sposób awaryjnego otwierania auta. Czasem może zaproponować wywiercenie wkładki zamka, bo żadne inne rozwiązanie nie przyniesie skutku.

Pomoc pogotowia zamkowego przyjedzie do Ciebie 7 dni w tygodniu, bez względu na to, gdzie zatrzasnąłeś auto, a fachowiec szybko upora się nawet z podwójnym ryglowaniem.

Ile faktycznie kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?

O ile nie jesteś w sytuacji trudnej i możesz sobie poradzić samodzielnie z zablokowanymi drzwiami, to i tak możesz ponieść koszty awaryjnego otwierania auta. Może to być cena naprawy uszkodzonego lakieru lub uszczelki. Twój samochód może stracić na wartości.

Pogotowie zamkowe szybko upora się z drzwiami i zamkiem bez generowania szkód na samochodzie. Także usługa wahająca się w cenie 500 czy 800 złotych, może okazać się tańsza, niż porysowany lakier, czy wybicie szyby.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Kupowanie części samochodowych w internecie – czy to ma sens?

Następny artykuł

Elektronarzędzia niezbędne w każdym domu

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments