Od czego właściwie zależy koszt przejazdu taksówką?

Dowiedz się od czego zależy koszt Twojego przejazdu taksówką osobową i za jakie usługi taxi zapłacisz dodatkowo.

Na pewno nieraz zamawiając taxi zdarzyło się Wam zastanawiać ile zapłacicie za kurs taksówką i od czego zależy ta cena.

Właściwie każda korporacja taksówkarska ma swój własny ustalony cennik, który obejmuje usługi taxi podstawowe oraz ewentualne dopłaty za dodatkowe usługi.

Za podstawową usługę przyjmujemy przejazd taksówką osobową z punktu A do punktu B znajdujących się w granicach administracyjnych miasta.

Wsiadając do taksówki, po podaniu kierowcy adresu docelowego, rozpoczyna się kurs i naliczana zostaje tzw. opłata początkowa.

Następnie – w zależności od ustalonej trasy, jej długości, godziny przejazdu, a także tego czy podróżujemy w dni powszednie czy w weekend, obliczana jest indywidualna wycena za przejazd.

Jeśli zamawiamy swój kurs telefonicznie, dyspozytor na podstawie podanych przez nas informacji, oblicza cenę kursu taksówki i po jego zatwierdzeniu pozostaje ona niezmienna, a my wiemy jaka będzie cena taksówki, którą pojedziemy, więc wiemy na jaki wydatek się przygotować.

Strefy opłat taryfowych – w granicach i poza granicami miasta.

Strefy opłat taryfowych - w granicach i poza granicami miasta.To jaką stawkę nalicza taksometr za przejechany każdy kilometr trasy, zależy od tego czy poruszamy się na terenie miasta czy poza jego granicami, czy kurs ma miejsce w dni powszednie czy w niedzielę lub święta oraz w jakich godzinach podróżujemy.

Wyróżnia się cztery strefy taryfowe:

Taryfa 1 – na obszarze miasta w godzinach dziennych – podróżując w dzień powszedni po mieście w godzinach poranno-wieczornych, zapłacimy najniższą stawkę

Taryfa 2 – w mieście w godzinach nocnych

Taryfa 3 – ta taryfa obowiązuje poza granicami administracyjnymi miasta w dzień

Taryfa 4 – obowiązuje poza administracyjnymi granicami miasta w nocy

Wspomniana wcześniej opłata początkowa wynosi zwykle kilka złotych i jest to stała opłata, niezależnie od strefy taryfowej w jakiej nasz kurs się zaczyna.

Jeśli planujemy przerwę w podróży tzw. postój taksówki – będzie to dodatkowym kosztem, zwykle godzina postoju taxi to koszt kilkudziesięciu złotych.

Cennik taxi i opłata za dodatkowe usługi.

Obecnie sieci transportowe, oprócz standardowych przejazdów taxi, oferują również inne usługi związane z transportem miejskim.

Zwłaszcza korporacje działające w większych miastach, rozszerzają swoją ofertę na dodatkowe usługi i udogodnienia dla swoich pasażerów.

Ponieważ tempo życia w mieście jest dziś niebywale dynamiczne, często potrzebujemy wsparcia w przemieszczaniu się i organizowaniu transportu.

Firmy taksówkarskie idealnie się do tego nadają – posiadają nie tylko flotę funkcjonalnych samochodów, ale również doświadczonych kierowców,

którzy sprawnie poruszają się po mieście, wybierając najkrótsze trasy przejazdów.

Przykładem firmy, która systematycznie rozszerza swój zakres oferty jest Taxi Fortuna Łódź – tanie taxi oferujące w Łodzi ceny taksówek korzystne dla pasażerów.

Udogodnienia dla klientów.

Obecnie sieci taxi w większości zezwalają na przewóz taksówką osobową zwierząt domowych, warunkiem jest zgłoszenie to przy zamawianiu kursu i zastosowanie się do wytycznych firmy jeśli chodzi o przygotowanie pupila do przejazdu.

Rodzice chcący odbyć kurs wraz z dzieckiem, mają możliwość zamówienia taksówki wyposażonej w fotelik dla dziecka – podczas zamawiania taksówki należy zgłosić dyspozytorowi przejazd z dzieckiem, a dobierze on dla nas taksówkę z fotelikiem.

Kursy można zamówić z wyprzedzeniem czasowym, co jest wygodnym rozwiązaniem kiedy taksówka ma po nas przyjechać w nocy, a my chcemy mieć pewność że będzie dostępna. Usługa ta jest często wykorzystywana przy transferach na lotnisko – klienci zamawiają taksówkę nawet kilka dni wcześniej by móc „spać spokojnie”.

Zamówienie kursu czasowego nie zmienia ceny taxi, tak samo wyżej wymienione usługi.

Usługi dodatkowe, za które zapłacimy więcej.

Oczywiście nie wszystko da się zrealizować bez dodatkowej opłaty do kursu.

Istnieje szereg usług, które są niesamowicie wygodne, czasem można wręcz powiedzieć „ratują nam życie”, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Więcej zapłacimy za:

  • przewóz bagażu o dużych gabarytach – taxi bagażowe przyda się kiedy przewozimy większe rzeczy – za zamówienie tego typu usługi

pobierana jest stała opłata doliczana do kwoty przejazdu

  • odprowadzenie samochodu wraz z kierowcą, to zwykle koszt wynoszący wskazanie taksometru x 2-3
  • dostarczanie drobnych przesyłek na terenie miasta to zwykle dopłata rzędu kilkunastu złotych
  • taksówka wieloosobowa – zamawiając busa taxi doliczana jest do kursu stała opłata (zwykle kilkadziesiąt złotych)

Taksówka jako pomoc na drodze?

Wiele korporacji taxi oferuje pomoc przy odpaleniu auta oraz holowaniu samochodu.

Dla przykładu cennik Taxi Fortuna mówi o opłacie rzędu: 30 zł odpalenie samochodu, a holowanie auta to potrojony koszt kursu (dla stałych klientów udzielany jest rabat 30%).

Usługi pomocy drogowej najczęściej są udzielane na obszarze miasta, gdzie dana firma realizuje swoje usługi.

Skąd wiem ile zapłacę za kurs?

W sieci internetowej dostępne są serwisy oferujące tzw. kalkulator taxi, gdzie po wpisaniu miasta i trasy podróży obliczany jest koszt przejazdu. Na stronach firm przewozowych taxi zamieszczone są zwykle taryfy opłat i wysokości opłat za dodatkowe usługi.

Jeśli jednak chcemy mieć pewność odnośnie cen usług taxi wybranego przewoźnika to najlepiej sprawdzić stawki na jego stronie internetowej. Taxi Fortuna w Łodzi podaje cenę swoich kursów w momencie ich zamawiania – dyspozytor oblicza koszt, który po zatwierdzeniu kursu pozostaje niezmienny – mamy wtedy gwarancję, że zapłacimy kwotę o której nas poinformowano.

Zamawiając pojazd z poziomu aplikacji Taxi Fortuna i określając trasę przejazdu również otrzymamy wiarygodną wycenę. Planując przejazd taksówką Taxi Fortuna, można wykorzystać aplikację jako wiarygodny kalkulator taxi.

Taxi Fortuna oferuje korzystny cennik taksówki w Łodzi.

Oferujemy tanie taxi na terenie Łodzi i okolic oraz szereg usług dodatkowych związanych z transportem. Nasza oferta usług taksówkarskich jest naprawdę bogata i na bieżąco dopasowywana do potrzeb mieszkańców i przyjezdnych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 2 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Przewóz ładunków neutralnych – czym się charakteryzuje?

Następny artykuł

Kiedy najlepiej wynająć wózek widłowy?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments