Płytki ceglane – jak wykorzystać starą cegłę w swoim wnętrzu

Klasyczne cegły kojarzą się nam ze starymi wnętrzami, obiektami zabytkowymi, miejscami, których świetność już dawno minęła. Czy jednak zawsze tak to wygląda? Okazuje się, że nie do końca, ponieważ stara cegła przeżywa swój renesans i staje się bardzo popularnym materiałem, który wykorzystuje się w wielu wnętrzach uzyskując w ten sposób niepowtarzalny efekt. Jak więc płytki ze starej cegły rozbiórkowej można wykorzystać w swoim wnętrzu, na co zwrócić uwagę czy lepsze będą płytki czy jednak imitacja cegły? Z naszego wpisu dowiecie się więcej na temat wykorzystania płytek ceglanych.

Stara cegła – popularny trend w wykończeniu wnętrz

Okazuje się, że płytki ceglane stają się obecnie popularnym trendem w wykończeniu wnętrz i w wielu miejscach cegła ozdobna jest chętnie stosowana. Jeśli sięgamy po płytki ceglane mamy do czynienia z materiałem, który tworzony jest ze starych cegieł, które uzyskuje się z rozbiórki domów. Materiał ten ma uniwersalny charakter, dlatego płytka ceglana sprawdzi się w wielu miejscach. Można wykończyć z nią ścianę, stworzyć części dekoracji na ścianie bądź też uzupełnić ją o element dekoracyjny. Wykorzystując płytki czy narożniki ceglane można stworzyć połączenie różnych styli.

Stare cegły – gdzie można je wykorzystywać?

Chcąc postawić na płytki ceglane warto przemyśleć sobie, gdzie można będzie się zdecydować na wykorzystanie płytek. Chcąc wykończyć ścianę można postawić na wykorzystanie płytek ceglanych praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ich charakter sprawia, że sprawdzają się tam, gdzie jest duża wilgotność więc na wykorzystanie płytek można się zdecydować przy wykończeniu ścian w kuchni czy łazience. Można również przy wykończeniu ściany w salonie czy sypialni postawić na wykorzystanie cegieł jako materiału dekoracyjnego, świetnie podkreślającego styl vintage.

Wykorzystanie cegły rozbiórkowej nie tylko we wnętrzu industrialnym

Mimo, że płytki z cegły kojarzą się nam z materiałem postindustrialnym to jednak wykorzystanie lica klasycznego nie musi być tylko w takich miejscach, gdzie stawia się na vintage i styl industrialny. Możliwości jest dużo więcej i umiejętne łączenie stylów pozwala na wykorzystanie takich płytek.

Ściana z nimi wykończona może być elementem dekoracyjnym, jeśli wykorzysta się racjonalnie cechy takiego materiału uzyska się świetną estetykę. Dzięki temu przy racjonalnym łączeniu stylu będzie można uzyskać taki efekt, w którym style będą do siebie pasować, a taki produkt nie koniecznie będzie narzucał industrialny styl.

Płytki i narożniki ceglane – gdzie można je kupować?

Okazuje się, że płytek ceglanych możemy się spodziewać w ofercie wielu sklepów. Gdzie jednak takie produkty kupować, by mieć pewność wysokiej jakości produktu? Chcąc stworzyć z nimi swoje wnętrze powinno się mieć gwarancje najwyższej jakości produktu. W ofercie Ceglany Renesans można się spotkać z taką ofertą. Proponowane tam płytki ceglane to najwyższej jakości produkt, dzięki którym stworzenie atrakcyjnego wnętrza stanie się łatwiejsze.

Sprzedawane płytki dostępne są w różnych wymiarach, dobrać do nich można również uzupełniające fugi. Klienci mogą także liczyć na podpowiedzi ze strony sprzedawców, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat tych produktów. Sprawdzony producent to gwarancja najwyższej jakości, a jednocześnie gwarancji, że płytki będą charakteryzować się trwałością i zachowają swoje właściwości przez długie lata. Warto więc szukać płytek ceglanych bezpośrednio u producenta i tam wybierać materiał, z którego ostatecznie będzie się w pełni zadowolonym.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Sprawdzanie pojazdu po numerze VIN: Jak uniknąć pułapek nieuczciwych sprzedawców

Następny artykuł

Rozwój zawodowy: jakie kursy i certyfikaty powinienem uzyskać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments