Serwis BMW – co zrobić by naprawa silnika nie była konieczna

Naprawa samochodów BMW

BMW to marka niemieckich samochodów bardzo popularna w naszym kraju. Producent oferuje modele typowo miejskie jak i szeroką gamę pojazdów luksusowych i użytkowych typu SUV. Bez względu na serie modelową, montowane w BMW silniki są bliźniaczej konstrukcji i nie różnią się często niczym poza ich osprzętem lub zastosowanym oprogramowaniem w sterowniku jego komputera.

Co zatem sprawia, że tak często naprawa BMW jest na tyle droga, że równa się wartości całego pojazdu, lub nawet przekracza jego wartość?

Serwis BMW

Przyczyną większości awarii silników BMW są zaniedbania w serwisowaniu przez lata. Nowoczesne silniki, nie są z tak wytrzymałych komponentów jak te produkowane w latach 90tych, co nie jest złośliwością producentów samochodów, a coraz bardziej wymagającymi normami emisji spalin EURO, zwiększeniem ich wydajności, efektem obniżenia spalania paliwa oraz ogólnej wagi pojazdu.

To właśnie z uwagi na taką drogę rozwoju, silniki wymagają więcej uwagi, a elementarną jest zadbanie o jego rozrząd poprzez regularne wymiany oleju silnikowego, który nie tylko smaruje łańcuch i cały układ rozrządu ale również nie dopuszcza do przegrzania jego elementów, schładzając go.

remont silnika bmw

Wymiana rozrządu BMW

Sama regularna wymiana oleju nie oznacza oczywiście, że rozrząd będzie służył bezawaryjnie setki tysięcy kilometrów. W stosowanych aktualnie silnikach BMW, montowany osprzęt rozrządu, w zależności od serwisu oraz stylu jazdy w poprzednich latach, wytrzymuje w okolicach 100-150 tyś. kilometrów, po przejechaniu których dalsza jazda niesie za sobą ryzyko trwałego uszkodzenia jednostki napędowej. Wymiana rozrządu w BMW przy tym przebiegu, da pewność na kolejne lata bezawaryjnej pracy silnika.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Ogrzewanie postojowe w samochodzie – kiedy warto je kupić?

Następny artykuł

Kłopotliwa przeprowadzka – jak zorganizować?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments