Serwis wózków widłowych – Co ile wykonywać przegląd widlaka?

Każdy wózek widłowych podlega kontroli Urzędu Dozoru Technicznego, co wymaga regularnych przeglądów technicznych. Dodatkowo takie przeglądy zwiększają żywotność widlaków, diagnozując na bieżąco wszystkie usterki.

Regularne kontrole wózków widłowych – dlaczego są ważne?

Cykliczne kontrolowanie wózków widłowych pomagają utrzymać wysoką sprawność maszyn. Intensywna i ciągła praca na jaką narażone są wózki widłowe sprzyja zużyciu poszczególnych elementów. Zużycie doprowadza do drobnych awarii, które nie naprawione, doprowadzają do znacznie poważniejszych uszkodzeń. Poważne uszkodzenia eliminują wózek z pracy i powstają przestoje, co generuje na straty finansowe.

Regularne kontrole wózków widłowych

Wymiana zużytych części i dbałość o sprawność wózka niweluje problem kosztownych napraw. Warto dodać, że sprawna maszyna to bezpieczna praca operatora, co powinno być kluczowe dla każdej firmy.

Przegląd techniczny wózków widłowych – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów kontroli wózków widłowych, jaką powinni wykonywać pracownicy oraz wyszkoleni konserwatorzy.

  1. Kontrola codzienna – pracownik sprawdza widlaka przed rozpoczęciem i zakończeniem pracy.
  2. Przeglądy okresowe
  3. Przeglądy konserwacyjne.

Przegląd techniczny wózków widłowych

Przeglądy odbywają się cyklicznie, w zależności od zaleceń producenta wózka. W przypadku braku takich informacji kierujemy się rozporządzeniem ministerialnym. Zgodnie z polskim prawem, zawartym w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 29.10.2003 r., wszystkie wózki widłowe co sześć miesięcy powinny mieć wykonany przegląd okresowy. Raz w roku powinna odbyć się kontrola konstrukcyjna wykonywana przez Urząd Dozoru Technicznego. W trakcie tej kontroli inspektor sprawdza prowadzoną dokumentację oraz stan techniczny maszyny.

Kontroler to osoba odpowiedzialna za regularne kontrole urządzeń transportu bliskiego. Serwis powinien odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta wózka lub:

  • co 30 dni w przypadku maszyn z pełnym dozorem technicznym
  • co 60 dni dla urządzeń z ograniczonym dozorem technicznym

Terminowe prowadzenie konserwacji to obowiązek właściciela maszyny. Trzeba o tym pamiętać, gdyż są to dwa czynniki efektywnej i bezawaryjnej pracy.

Serwis wózka widłowego Kalisz, Ostrów, Jarocin, Sieradz, Błaszki, Konin

Serwis wózka widłowego Kalisz, Ostrów, Jarocin, Sieradz, Błaszki, Konin

Doskonale przygotowany zespół mechaników, z nowoczesnym wyposażeniem warsztatu zaprasza klientów do Serwitech na rzetelny serwis wózków widłowych. W ramach serwisu odbywają się bieżące naprawy, przegląd techniczny, naprawy układów elektronicznych, gruntowny remont silników spalinowych, regenerację podzespołów, serwis ogumienia, serwis baterii trakcyjnych i prostowników oraz montaż dodatkowego oprzyrządowania.

Serwitech przygotowuje wózki widłowe do odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Wykonanie przeglądu konserwacyjnego, sporządzanie dokumentacji technicznej, pomoc przy rejestracji wózka widłowego w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Wynajem wózków widłowych to alternatywa zakupy czy leasingu. Serwitech posiada nowoczesne, sprawne wózki widłowe, które są do dyspozycji klienta. Możliwy jest wynajem na kilka dni, tydzień, miesiąc czy na lata, w zależności od potrzeb. Poznaj szczegóły wynajmu.

Zapraszamy do kontaktu z Serwitech!

Dane firmy:

Lokalizacja: Wolica 55, 66-872 Godziesze Wielkie

Nasz E-mail kalisz@serwitech.net

Numer Telefonu +48 500 038 789

https://g.page/serwitech-wozki-widlowe?share

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czym się charakteryzuje kask offroadowy?

Następny artykuł

Dlaczego warto nakładać płytki ceglane na ścianę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments