Volkswagen Arteon – luksusowa limuzyna czy auto dla każdego?

Volkswagen Arteon to eleganckie auto z przestronnym wnętrzem, bogatym wyposażeniem i luksusowym designem. Nic dziwnego, że wzbudza duże zainteresowanie wśród pasjonatów motoryzacji. Wielu kierowców zastanawia się jednak, czy auto nadaje się do codziennego użytkowania, czy jest raczej typem luksusowej limuzyny dla wąskiego grona użytkowników? Wątpliwości rozwiewamy w poniższym artykule.

Czym wyróżnia się Volkswagen Arteon?

Volkswagen Arteon zaprojektowany przez Tobiasa Suhlmanna to bez wątpienia wyjątkowe auto. Wyróżnia się takimi cechami jak:

  • Elegancki design – uwagę przykuwa smukła i dynamiczna sylwetka pojazdu. Arteon ma wersję nadwozia nazywaną Arteon shooting brake, co nadaje mu bardziej sportowego wyglądu. Wiele o designie auta mówi sama nazwa Arteon (Art, czyli sztuka, oraz eon, czyli nawiązanie do luksusowego modelu Phideon).
  • Przestronne wnętrze – w samochodzie jest dość miejsca dla pięciu osób, co czyni go niezwykle funkcjonalnym i komfortowym pojazdem. Przestronne wnętrze zapewnia wygodę i komfort podróży. Dodatkowym atutem jest duży bagażnik (563 litry). Tym samym wydaje się dobrym wyborem dla rodziny.
  • Bogate wyposażenie – jest to aspekt, na który uwagę zwraca każdy kierowca. Arteon ma w standardzie: klimatyzację automatyczną, tempomat, system multimedialny, dynamiczne kierunkowskazy, asystenta hamowania i wiele innych. Oczywiście można zdecydować się również na dodatkowe opcje wyposażenia.
  • Wysoki komfort jazdy – użytkownicy pojazdu jako dużą zaletę wskazują wysoki komfort jazdy. Wnętrze pojazdu jest wyciszone, natomiast zawieszenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Auto jedzie stabilnie i płynnie.
  • Szeroka gama silników – Arteon dostępny jest z szeroką gamą silników benzynowych (1.5 TSI 150 KM, 2.0 TSI 190 KM, 2.0 TSI 280 KM) i diesla (2.0 TDI 150 KM, 2.0 TDI 200 KM).
  • Atrakcyjna cena – cena jest bardzo korzystna, biorąc pod uwagę tak wysoki standard samochodu (zaczyna się od około 160 000 zł), natomiast warto szukać ofert sprzedaży z drugiej ręki.

Volkswagen Arteon – sportowa bryka czy auto dla całej rodziny?

Volkswagen Arteon to udany mariaż luksusowego designu z praktycznością auta kombi. Z pewnością warto wziąć ten model pod uwagę, jeżeli zależy ci na obu tych cechach. Auto rodzinne wcale nie musi być toporne. Jak widać – da się stworzyć pojazd z przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem, a jednocześnie wyróżniający się sportowym designem.

Dzięki swoim cechom, o których pisaliśmy w poprzednim akapicie, Volkswagen Arteon jest autem wszechstronnym. Sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach. To idealna opcja dla tych kierowców, którzy pragną poczuć frajdę z jazdy sportowym modelem, a jednocześnie potrzebują praktycznego auta.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czym są oświetlacze podczerwieni do kamer?

Następny artykuł

Co na pierwszy, drugi i trzeci motocykl? Który wybrać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments