Zabezpieczenie samochodu przed trudami polskich dróg

Obecnie zdecydowana większość z nas porusza się samochodami. Służą one do wszystkiego i stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Warto więc poprawnie o nie dbać, aby służyły i cieszyły oko przez naprawdę długi czas. Dlatego warto wykorzystać zabezpieczenie ceramiczne lakieru.

Dlaczego ceramika na lakier to dobre rozwiązanie?

Po pierwsze, warunki, które panują na polskich drogach z pewnością nie należą do najłatwiejszych. Nie mówimy tutaj wyłącznie o problemach z dziurawymi jezdniami lecz również o niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Każdego dnia nasze auta narażone są na uszkodzenia powstałe na skutek np. uderzeń drzwiami innego samochodu w nasze drzwi czy też niesprzyjających warunków pogodowych. Kwaśne deszcze, szkodliwe działanie promieni UV, sól drogowa, różnice temperatur i wiele innych rzeczy sprawia, że auto nie ma łatwego życia. Dlatego warto zdecydowanie zastanowić się nad jak najlepszą ochroną lakieru. Ceramiczna ochrona powłoki lakierniczej pojazdu dostępna jest w różnych wersjach. Najwięcej szczegółów można przeczytać tutaj – https://shineondetailing.pl/ceramiczna-ochrona-lakieru/. Ceramika samochodowa jest dość nowym rozwiązaniem z zakresu detailingu samochodowego, jednak już teraz jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań, jeśli chodzi o ochronę lakieru samochodowego.

Dostępne warianty ceramiki

Warto omówić trochę tę ofertę. Najtańszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie ceramiczne CARE+, które potrafi utrzymać się na samochodzie przez okres około roku. Dlaczego wartość ta jest jedynie orientacyjna? Bo wszystko zależy od poziomu eksploatacji samochodu. Jeśli bardzo intensywnie go użytkujemy, robimy więcej kilometrów itd. To ochrona ta będzie troszkę krótsza niż przy normatywnym użytkowaniu. Warto tutaj również nadmienić, że każda ceramika będzie miała inne właściwości. Jeśli zdecydujemy się na wariant TITANIUM to ochrona lakieru będzie na okres do pięciu lat lub stu tysięcy przejechanych kilometrów. W tym wariancie zostanie na samochód nałożone aż pięć warstw powłoki ceramicznej. Wzmocni to lakier, połysk, odporność na chemię i czynniki zewnętrzne, korozję, utlenianie, a także zapewni efekt hydrofobowy.

Auto jak z salonu

Z pewnością jedną z najbardziej widocznych rzeczy po zabezpieczeniu auta ceramiką będzie jego wygląd. Takie auto prezentuje się jakby dopiero co wyjechało z salonu. Nienaganna głębia koloru lakieru, fantastyczny połysk. Na każdym efekt końcowy sprawia piorunujące wrażenie. Warto także powiedzieć nieco więcej o efekcie hydrofobowym. Dzięki niemu woda będzie spływała z auta, nie będą tworzyły się zacieki, a co więcej – nie będą utrzymywały się tak na aucie zabrudzenia. Pozwoli to na zdecydowanie rzadsze wizyty na myjni, a także na zdecydowanie mniejszy wydatek przy konieczności mycia auta. Na koniec warto jeszcze dodać, że ceramiką można zabezpieczać również felgi, jak również i wnętrze pojazdu. Doskonałym rozwiązaniem będzie więc kompleksowe zabezpieczenie auta, które – można nawet tak powiedzieć – zakonserwuje auto. To z kolei będzie skutkować tym, że w przypadku chęci sprzedaży auta po X latach będziemy mogli wystawić go za o wiele większą kwotę. Można więc uznać, że ceramika na samochód jest swego rodzaju inwestycją, która w przypadku sprzedaży auta powinna zwrócić się z nawiązką.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Co zaliczamy do uszkodzeń ponadnormatywnych pojazdów i jak je usunąć bez naprawy za miliony?

Następny artykuł

Zasada działania pomp hydraulicznych. Regeneracja i naprawa podzespołów hydrauliki siłowej

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments