Co zaliczamy do uszkodzeń ponadnormatywnych pojazdów i jak je usunąć bez naprawy za miliony?

Każdy, kto leasinguje pojazd lub korzysta z najmu długoterminowego, doskonale wie, że uszkodzenia pojazdu mogą spowodować poważne konsekwencje finansowe. Z pewnością podczas zawierania umowy spotkał się z określeniem uszkodzenia ponadnormatywne i z zasadami, które ich dotyczą. Warto więc wiedzieć, co zaliczamy do uszkodzeń ponadnormatywnych pojazdów i jak je usunąć bez naprawy za miliony?

Czym są uszkodzenia ponadnormatywne pojazdów i dlaczego warto je usuwać?

Uszkodzenia ponadnormatywne to wszelkiego rodzaju uszkodzenia eksploatacyjne wykraczające ponad standardowy określony w Przewodniku Zwrotu Pojazdu PZWLP zakres uszkodzeń i z założenia dotyczą uszkodzeń powstałych z winy Użytkownika. Przykładami takich uszkodzeń są wszystkie szkody komunikacyjne, parkingowe a także zarysowania, wgniecenia oraz wszelkiego rodzaju pęknięcia i ubytki materiału. Dotyczą elementów karoserii jak i wnętrza samochodu. Uszkodzenia te nie tylko szpecą pojazd, ale także obniżają jego walory estetyczny i co ważniejsze, wartość rezydualną. Dlatego firmy leasingowe przywiązują dużą wagę do skrupulatnych oględzin podczas odbioru pojazdu poleasingowego. Wychwytują każde widoczne zadrapanie, pęknięcie lakieru, czy skazy tapicerki. Wszystkie uszkodzenia ponadnormatywne zostają wycenione, a kwotą strat firmy leasingowej obciążony zostaje klient, bez względu czy jest to osoba prywatna, czy firma, która zarządza dużą  flotą.

Jak można dowiedzieć się od ekspertów sieci warsztatów blacharsko-lakierniczych S-Plus, do najczęstszych ponadnormatywnych uszkodzeń zaliczamy:

  • uszkodzenia karoserii niewynikające ze zwykłej eksploatacji pojazdu, które wymagają lakierowania pojazdu,
  • ogniska korozji,
  • ślady źle wykonanych napraw,
  • uszkodzenia zewnętrznych elementów plastikowych,
  • braki elementów takich jak zaślepki, kołpaki czy listwy,
  • uszkodzenia tapicerki, foteli i dywaników,
  • trudne do usunięcia zabrudzenia tapicerki,
  • uszkodzone opony i porysowane felgi.

Usuwanie uszkodzeń ponadnormatywnych

Aby nie narażać się na poważne konsekwencje finansowe, przed zdaniem pojazdu poleasingowego warto dokonać przeglądu auta w specjalistycznym zakładzie blacharskim. Doświadczeni fachowcy dokonają oględzin pojazdu i zarekomendują naprawy w technologii SMART oraz przedstawią kosztorys prac. Technologia SMART pozwala na naprawy punktowe i bezinwazyjne, które pozwalają obniżyć koszt do poziomu korzystniejszego niż kary za te uszkodzenia. Profesjonalna firma jak S-PLUS zajmująca się przygotowaniem aut po leasingu zapewnia naprawy lakiernicze SPOT, wyciąganie wgnieceń metodą PDR. Usunie z nadwozia rysy i otarcia oraz wykona polerowanie powłoki lakierniczej, a także pozbędzie się nalepek brandingowych. Jest w stanie naprawić uszkodzoną tapicerkę, a nawet usunąć ślady po wypalonych papierosami dziurach. W pełni przygotuje pojazd do zwrotu i doradzi, na co zwrócić uwagę i jak postępować przy przekazaniu pojazdu do leasingodawcy. Na zakończenie warto przypomnieć, że natychmiastowe zgłaszanie wszelkich szkód komunikacyjnych umożliwia uzyskanie od ubezpieczyciela odszkodowania i bezproblemową likwidację szkód.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Butler – profesjonalny sprzęt to podstawa!

Następny artykuł

Zabezpieczenie samochodu przed trudami polskich dróg

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments