Zasady transportu sprzętu medycznego

Większość urządzeń medycznych cechuje się dość dużą wagą i sporym rozmiarem, co zdecydowanie utrudnia ich transport. Do przewozu specjalistycznego sprzętu niezbędne okazuje się więc zastosowanie niestandardowych rozwiązań, które umożliwią bezpieczną relokację. Ważne, aby ekipa zajmująca się transportem postępowała zgodnie ze wszystkimi wymogami i zasadami, określonymi przez producenta danego urządzenia.

Transport urządzeń medycznych

Sprzęt medyczny powinien być przewożony w przystosowanych do tego pojazdach, zapewniających odpowiednią przestrzeń i możliwość zabezpieczenia urządzeń na czas jazdy. Konieczne jest dopasowanie pojazdów do specyfiki transportowanej aparatury. Wszelkie usterki, jakie ewentualnie powstaną w czasie podróży, mogą rzutować na ich późniejsze nieprawidłowe działanie. Z tego powodu bardzo ważne staje się przeanalizowanie wszystkich możliwych zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z przewozem urządzeń medycznych.

Firmy transportowe, takie jak np. LICKI,  wychodząc naprzeciw potrzebom branży medycznej, organizują transport sprzętów takich jak:

  • USG,
  • RTG,
  • inkubatory,
  • kardiomonitory,
  • densytometry,
  • tomografy komputerowe,
  • mammografy,
  • rezonanse magnetyczne,
  • mikroskopy,
  • respiratory,
  • aparaty do znieczulenia.

Z transportu tego rodzaju urządzeń na terenie całej Polski korzystają przede wszystkim szpitale, laboratoria, kliniki, importerzy i dystrybutorzy. Warto pamiętać, że podczas przewozu cały ładunek podlega ubezpieczeniu.

Sprzęt medyczny a wymogi przewozowe

Istotną kwestią, o jakiej muszą pamiętać pracownicy przedsiębiorstwa transportowego, jest konieczność załadunku i rozładunku sprzętu medycznego. Często niezbędne okazuje się też rozmontowanie niektórych elementów na czas przewozu. Takie działanie ma pomóc w przenoszeniu urządzeń przez wąskie drzwi lub korytarze, ale także ułatwić wnoszenie i znoszenie po schodach. Ważne, aby ekipa pracowników miała dostęp do wszelkich materiałów zabezpieczających, pasów transportowych i wózków. Zazwyczaj przydatne są akcesoria takie jak folia stretch, folia bąbelkowa i koce, które pozwalają na prawidłowe zabezpieczenie ładunku na czas transportu.

Transport sprzętu medycznego to dla firmy przewozowej spore wyzwanie. Konieczne jest zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej przed wszelkimi drganiami, ochrona przedmiotów przed wilgocią czy zakurzeniem, a także zapewnienie optymalnej temperatury. Flota pojazdów przeznaczonych do przewożenia tego rodzaju urządzeń musi być właściwie wyposażona, między innymi w ogrzewanie bądź klimatyzacje.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czy w Twoim warsztacie znalazła się już tablica narzędziowa?

Następny artykuł

Z jakich części zbudowane są wózki widłowe?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments