3 powody, dla których warto monitorować maszyny rolnicze

Nowoczesne gospodarstwa rolne opierają się na pracy wielu maszyn i urządzeń. Najczęściej taki sprzęt jest drogi – cena ciągnika czy kombajnu zwykle przekracza koszt zakupu samochodu marki premium. Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego dobytku – monitoring maszyn rolniczych uchroni go przed kradzieżą, ale nie tylko. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w lokalizator GPS.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Wartościowy sprzęt rolniczy to atrakcyjny łup dla złodziei – tym bardziej że maszyny po skończonej pracy zwykle pozostawia się na zewnątrz. Takie miejsca nie zawsze są monitorowane, na przykład przy użyciu kamer. Kontrola maszyn rolniczych z wykorzystaniem GPS pozwoli Ci natychmiast zareagować, gdy sprzęt zostanie skradziony.

Możesz ustawić alert, który wyśle powiadomienie, gdy sprzęt opuści wyznaczoną strefę. W takiej sytuacji możesz od razu podjąć działanie. Ponadto monitoring maszyn rolniczych pozwala znacznie łatwiej je odnaleźć. Masz stały dostęp do ich lokalizacji, dlatego powiadomienie policji o kradzieży daje dużą szansę na odzyskanie sprzętu.

Lokalizator najczęściej umieszcza się w trudnodostępnym miejscu, dlatego złodzieje nie mogą po prostu go odłączyć. Zwykle nie mają również świadomości, że maszyna jest objęta kontrolą GPS.

Kontrola parametrów pracy maszyny

GPS maszyn rolniczych daje Ci dostęp nie tylko do ich lokalizacji, ale pozwala również na kontrolowanie wybranych parametrów ich pracy. Mowa przede wszystkim o zużyciu paliwa. Tankowanie sprzętu rolniczego wiąże się ze sporymi kosztami, szczególnie przy obecnych cenach benzyny i oleju napędowego.

Monitorowanie poziomu spalania pozwoli na lepsze planowanie eksploatacji urządzenia. Możesz sprawdzić, jaka trasę przejechała maszyna i jak dużo paliwa zużyła w tym czasie. Dzięki temu masz szansę na zoptymalizowanie wykorzystania poszczególnych sprzętów.

Monitoring maszyny rolniczej od GeoNAVI (https://www.geonavi.com.pl/zastosowania/monitoring-pojazdow-rolniczych/), pod względem spalania, umożliwia również wykrycie ewentualnych nieuczciwych działań ze strony pracowników. W skrajnych przypadkach może ono polegać na kradzieży paliwa lub po prostu na wykorzystywaniu urządzeń w sposób nieekonomiczny.

Ciągnik na polu

Ochrona maszyn rolniczych przed kradzieżą i nieuprawnionym wykorzystywaniem jest ważna zawsze, niezależnie od tego, ile pojazdów liczy Twoje gospodarstwo. Lokalizator GPS da Ci pełną kontrolę nad lokalizacją i stanem Twojego sprzętu. 

Definicja własnych geostref

Zdefiniowanie własnych geostref jest możliwe dzięki funkcji geofence. Polega ona na określeniu obszaru, w jakim może poruszać się dany pojazd rolniczy. Jeśli wyjedzie poza strefę, otrzymasz powiadomienie. Do czego może Ci się to przydać?

Monitoring maszyny rolniczej umożliwi Ci bieżącą kontrolę położenia urządzenia. Jest ona przydatna w przypadku kradzieży, ale nie tylko. Dzięki temu możesz również wykryć nieuczciwe działanie ze strony pracowników. Jeśli będą używać maszyn do wykonywania pracy poza Twoim gospodarstwem, szybko się o tym dowiesz.

Możesz również natychmiast zareagować, gdy w wyniku pomyłki pojazd znajdzie się w obszarze, w którym nie powinien się poruszać. Oszczędzisz wydatki na paliwo, a przede wszystkim będziesz lepiej zarządzać pracą w gospodarstwie.

Kontrola maszyn rolniczych przy wykorzystaniu modułu GPS zyskuje coraz większą popularność wśród rolników. To system, który doskonale sprawdzi się nie tylko w dużych gospodarstwach.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Opłaty e-TOLL dla samochodów osobowych – gdzie obowiązują?

Następny artykuł

Co to jest usuwanie AdBlue?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments