Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Co to jest usuwanie AdBlue? Czym ogólnie jest AdBlue? Dlaczego warto wyłączać AdBlue? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu.
- Co to jest AdBlue?
- Wyłączanie AdBlue — dlaczego warto?
Masz problemy z układem AdBlue? Chcesz je rozwiązać raz a porządnie? W takiej sytuacji wielu specjalistów poleca, aby całkowicie wyłączyć AdBlue! Jakie korzyści daje wyłączenie AdBlue? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zanim jednak przejdziemy do tematu, przypomnijmy, czym dokładnie jest układ AdBlue.
Co to jest AdBlue?
Czym jest AdBlue? To nic innego jak dodatek do samochodów wyposażonych w silnik wysokoprężny, który składa się z wodnego roztworu mocznika. Cały system z płynem AdBlue odpowiada przede wszystkim za oczyszczanie spalin. O ile układ AdBlue ma wiele zalet i korzyści, o tyle bywa często zawodny. W systemie najczęściej psuje się pompa AdBlue, której naprawa jest albo bardzo kosztowna, albo właściwie niemożliwa. Nawet jeśli dojdzie do stosunkowo błahej awarii, często naprawa sporo kosztuje. A jeśli nie zdecydujesz się na naprawę, odczujesz to w trakcie jazdy, gdyż przy uszkodzonym elemencie całego systemu AdBlue spada znacząco moc silnika.
Co zrobić, aby nie narażać się na wysokie koszty naprawy układu AdBlue? Można wyłączyć całkowicie ten system. To popularna metoda, którą stosuje wielu kierowców pracujących w firmach transportowych czy budowlanych. Czym jest wyłączanie AdBlue i jakie daje właściwie korzyści? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.
Wyłączanie AdBlue — dlaczego warto?
Nierzadko awaria systemu AdBlue wiąże się z dużymi wydatkami, jeśli chodzi o jego naprawę. Profesjonalna naprawa — na przykład — czujnika NOx, wtryskiwacza, czujnika temperatury mocznika, czujnika temperatury spalin czy sterownika SCR (układ redukcji emisji spalin) kosztuje z reguły bardzo dużo. Tańszą opcją i korzystniejszą jest zatem wyłączenie AdBlue z użyciem takiego rozwiązania jak AdBlue emulator.
Jeśli chodzi o AdBlue emulator, jest to właściwie opcja, dzięki której można skutecznie omijać oprogramowanie, którego zadaniem jest informowanie o usterkach AdBlue. Dodatkowo rozwiązanie tego rodzaju umożliwia symulowanie sprawnego układu służącego do oczyszczania spalin. Odpowiednio zamontowane emulatory AdBlue są w stanie zastąpić wiele części — na przykład pompę AdBlue, jak i elementy sterownika silnika SCR, wtryskiwacz, czujnik temperatury spalin, czujnik jakości mocznika czy jego poziom w zbiorniku.
Do korzyści wyłączenia całkowitego AdBlue zalicza się również brak konieczności dolewania specjalnego płynu AdBlue. To świetna opcja, szczególnie dziś, kiedy za płyn trzeba zapłacić coraz więcej.
Praktycznie każdy samochód ciężarowy może mieć emulator AdBlue. Jego instalacja jest finansowo korzystniejsza i tańsza w przeciwieństwie do usługi związanej z profesjonalną naprawą układu, który jest niesprawny. W przypadku wątpliwości związanych z tym, co dokładnie emulator zastępuje lub jak podłączyć emulator SCR w samochodzie, zawsze warto skontaktować się ze sprzedawcą.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.