Co charakteryzuje silniki marki Hanomag?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Na rynku można znaleźć dziesiątki silników najróżniejszych marek. Oczywiście każdy z nich jest dopasowany do potrzeb innej grupy klientów, a także kompatybilny z konkretnymi modelami samochodów. Choć współcześnie powstaje wiele nowych producentów silników, to największą popularnością dalej cieszą się legendarne już marki z co najmniej kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. W przypadku pojazdów typowo budowlanych jest to niemiecka marka Hanomag, a dokładniej Hannoversche Maschinenbau AG. Czym odznaczają się silniki wyprodukowane przez tego producenta?

Co warto wiedzieć o niemieckiej firmie motoryzacyjnej?

Firma Hanomag z pewnością cieszy się długą historią, ponieważ działa na rynku motoryzacyjnym już od 1835 roku. Co prawda charakter jej działalności zmieniał się z upływem lat, ale mimo to silniki Hanomag są produkowane już od dawien dawna. Choć Hanomag jest czysto niemiecką firmą, to ma swój oddział w Polsce, a dokładniej w Poznaniu. Najpopularniejsze produkty marki są wykorzystywane między innymi w maszynach budowniczych i rolniczych.

Czy jednostki napędowe omawianej marki są dobre jakościowo?

Co można powiedzieć o silnikach marki Hanomag? Specjaliści z nowymotor.pl mówią, że przede wszystkim są one bardzo wydajne i pozwalają napędzać nawet największe maszyny. Skomplikowana i precyzyjna budowa sprawia jednak, że zwykły mechanik raczej nie poradzi sobie z naprawą takiego silnika. Oczywiście istnieją serwisy specjalizujące się w takich usługach, ale trudno pomyśleć o naprawie takiego silnika w przydomowym warsztacie. Jednakże silniki Hanomag są najbardziej znane ze swojej bezawaryjności, a niektórzy nawet nazywają je niezniszczalnymi. Dzięki temu nie trzeba się zbytnio martwić o ewentualne naprawy.

Czym zajmowała się firma z Niemiec dawniej?

Zdecydowanie łatwiej byłoby powiedzieć z jakimi gałęziami motoryzacji firma Hanomag nie miała styczności. Od XIX wieku produkowała ona parowozy, pojazdy wojskowe, samochody ciężarowe i osobowe oraz wiele innych najróżniejszych pojazdów. Złotymi zgłoskami na kartach historii zapisał się chociażby Hanomag 2/10ps, nazywany z niemieckiego „wojskowym chlebem”. Choć był on malutki i bardzo wolny (dwuosobowy samochód wyciągający maksymalnie 60km/h), to nie można mu było odmówić wydajności. W końcu spalał jedynie 4 litry benzyny na 100 kilometrów, co w dzisiejszych czasach byłoby nie do pomyślenia.

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Następny artykuł

Wczasy nad morzem – o czym nie można zapomnieć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments