Auto Skup: Dlaczego warto „oddać” stary samochód do skupu, a nie na złom?

Okres eksploatacji pojazdu jest ograniczony i choć po polskich drogach wciąż poruszają się samochody zabytkowe, w większości przypadków sprzedaż starego auta kończy się jego złomowaniem. Tymczasem, zanim zdecydujemy się na złomowanie pojazdu, warto sprawdzić co może nam zaoferować auto skup. Jak działa auto skup? Jakie pojazdy skupuje? Dlaczego warto sprawdzić jego ofertę? Na te i wiele innych pytań dotyczących skupu pojazdów używanych odpowiemy w poniższym artykule.

Sprzedaż a złomowanie: Wybieramy opcję korzystniejszą z perspektywy właściciela pojazdu

Interesuje cię złomowanie pojazdu? Zadnim do tego dojdzie sprawdź auto skup – Łódź to lokalizacja, na terenie której możesz sprzedać swój stary samochód na naprawdę korzystnych warunkach, legalnie i za gotówkę!

Większość kierowców wciąż uważa, że skup pojazdów to opcja dla nich najmniej korzystna i więcej pieniędzy odzyskają złomując stary samochód. W praktyce okazuje się, że to złomowanie powinniśmy rozważać w kategoriach ostatniej deski ratunku, kiedy zależy nam na szybkim pozbyciu się wraku pojazdu, a też nie zawsze. Dlaczego?

Skup pojazdów używanych (popularny auto skup) to przedsiębiorstwo specjalizujące się w skupowaniu samochodów wszystkich marek, modeli, roczników. Dla większości skupów nieistotny jest ani wiek pojazdu, ani jego stan wizualny i techniczny. Aut skup przyjmie także samochód bez ważnych badań technicznych, jak i pojazd unieruchomiony na poboczu drogi. W zależności do parametrów pojazdu i jego stanu auto skup może:

  • sprzedać pojazd w całości nowemu właścicielowi,
  • rozłożyć samochód na części i sprzedać części zamienne,
  • zezłomować pojazd lub przekazać go do złomowania.

Co ważne, ze perspektywy prawa to, co stanie się z  naszym pojazdem po jego oddaniu do skupu nas już w żaden sposób  nie dotyczy. Samochód przekazywany jest do skupu na podstawie umowy sprzedaży, dzięki czemu możemy:

  • wyrejestrować pojazd w Wydziale Komunikacji,
  • wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC/AC.

Dlaczego skup jest bardziej korzystny niż złomowanie?

Wiele pojazdów trafiających do skupu znajduje nowych właścicieli – część może być sprzedana praktycznie od ręki, inne po przeprowadzeniu napraw i pozytywnym zaliczeniu badań technicznych. Ze względu na różne ścieżki postępowania ze skupowanymi samochodami auto skup zarabia  na pojazdach niezależnie od ich stanu, to pozwala zaoferować ich dotychczasowym właścicielom lepsze warunki finansowe niż stawka za 1 kg złomu (tak wycenia się pojazdy oddawane na złom, niezależnie od tego, czy mają ważne badania techniczne i są sprawne, czy też nie).

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Worki na śmieci w cenie producenta. Mocne, z podwójnym zgrzewem

Następny artykuł

Czym Volkswagen zaskarbił sobie serca użytkowników?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments