Czym Volkswagen zaskarbił sobie serca użytkowników?

Kiedy ludzie rozmawiają o Volkswagenie, pierwszą rzeczą, która zwykle przychodzi im do głowy, jest zawsze popularny model Type 1 lub Garbus (na świecie znany jako Beetle). Niemiecka firma produkująca samochody po raz pierwszy wkroczyła na scenę pod koniec lat 30., kiedy Adolf Hitler poprosił Ferdinanda Porsche seniora o zaprojektowanie samochodu, który byłby jak najbardziej dostępny dla zwykłego człowieka. W rezultacie powstał pierwszy Garbus (znany wówczas jako KdF-Wagen), który pomimo tego, że składał się z mniej niż 200 części, służył jako fundament Volkswagena w całej jego historii.

Po II wojnie światowej firma popadła w ruinę, ale odbiła się, gdy major armii brytyjskiej Ivan Hirst przejął zniszczoną fabrykę. Nastąpiło to po tym, jak siły amerykańskie przekazały kontrolę Brytyjczykom. Garbus został ponownie wprowadzony do produkcji pomimo zniszczeń spowodowanych przez wojnę, a fabryka w Wolfsburgu produkuje około 1000 samochodów miesięcznie.

Gdy Niemcy zaczęły odradzać się po II wojnie światowej, Volkswagen dalej się rozwijał i wkraczał na rynki zagraniczne, dominując europejski i amerykański rynek motoryzacyjny. Volkswagen zaangażował się także w inne projekty, wypuszczając Transportera Type 2, furgonetkę opartą na konstrukcji Garbusa. Pomimo niepewnego początku, Type 2 i Garbus stały się liderami Volkswagena w latach 60. i 70., a Volkswagen wypuszczał okresowo zaktualizowane wersje. Połowa lat 60. to także czas, w którym Volkswagen zaczął nabywać różne spółki zależne, skutecznie czyniąc go Grupą Volkswagen.

Od lat 70. Volkswagen znany jest również z kilku innych modeli, takich jak Golf, Polo i Passat, które dopasowane zostały do różnych odbiorców, w zależności od ich potrzeb i zastosowań. Ich ciągle unowocześniane i modernizowane wersje cały czas są obecne w ofercie Volkswagena – https://centrumwroclaw.pl/vw/

Najbardziej uniwersalnym z nich okazał się Golf. Dopiero w 1998 roku Volkswagen zdecydował się wrócić do swoich korzeni, wypuszczając New Beetle, projekt oparty na podwoziu Golfa, ale zachowujący pewne podobieństwa do oryginału, co stanowi ogromny impuls dla marki do dnia dzisiejszego.

Volkswagen – tradycja, zaufanie, bezpieczeństwo

Dużą rolę Volkswagena można łatwo przypisać legendarnej wręcz wytrzymałości pierwszego modelu, Garbusa. Pierwotnie pojazd ekonomiczny, klasyczny Type 1 posiadał silnik chłodzony powietrzem, dzięki czemu można go było łatwo dostosować do różnych zastosowań i był wyposażony w trwałe i łatwe do naprawy lub wymiany części.

Na przestrzeni lat Volkswagen coraz chętniej przejmował inne marki, dzięki czemu coraz silniej akcentował swoją obecność w innych sektorach rynku motoryzacyjnego. Popularny żart mówi, że poza walcami drogowymi możesz u Volkswagena kupić wszystko, czym można się poruszać.

Dzięki przejęciom koncern zaakcentował swoją obecność w segmencie samochodów luksusowych (Audi), sportowych (Porsche), a także nierozerwalnie związanych z konkretnymi krajami (Seat, Skoda).

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Auto Skup: Dlaczego warto „oddać” stary samochód do skupu, a nie na złom?

Następny artykuł

Kiedy zdecydować się na dodatkowe jazdy doszkalające?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments