Czemu służy ozonowanie samochodów?

O auto można dbać na różne sposoby. Jednym z nich jest ozonowanie. Od zwykłego czyszczenia różnie się ono pod wieloma względami. Pozwala m.in. osiągnąć lepsze rezultaty w usuwaniu drobnoustrojów. Czemu służy ozonowanie samochodów i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ozonowanie samochodów – jakie efekty daje?

Z samochodu korzysta się praktycznie codziennie. Nic więc dziwnego, że bywa on siedliskiem bakterii, wirusów czy też grzybów. Na szczęście, drobnoustroje znajdujące się w kabinie auta można skutecznie usunąć. W jaki sposób? Najlepsze rezultaty daje ozonowanie samochodów. To zabieg, który eliminuje aż 99 proc. szkodliwych dla zdrowia człowieka mikroorganizmów.

Ozon to wysoce reaktywny gaz, który skutecznie dezynfekuje powierzchnie. Nie tylko pozwala usunąć z wnętrza samochodu drobnoustroje chorobotwórcze, ale również odgrzybia kabinę. Wystarczy więc, że w trakcie zabiegu włączysz nawiew powietrza, a skutecznie pozbędziesz się zalegającej w wentylacji pleśni.

Ozonowanie samochodu pozwala usunąć z kabiny nie tylko wirusy, bakterie, roztocza i grzyby, ale również brzydkie zapachy. Skutecznie pozbywa się dymu papierosowego, zapachu stęchlizny, potu czy też zapachów odzwierzęcych. Co ważne, zabieg nie maskuje nieprzyjemnych aromatów, lecz je niweluje. Po zabiegu w kabinie przez pewien czas utrzymuje się przyjemny zapach powietrza po burzy, który nie zagraża zdrowiu.

Ponadto ozon nie pozostawia po sobie żadnych chemicznych śladów. Rozkłada się do bezpiecznego tlenu. W efekcie po upływie określonego czasu – od 30 do 60 minut – można normalnie korzystać z pojazdu. Najlepsze efekty daje regularne ozonowanie wnętrza. Dlatego warto je przeprowadzać systematycznie – minimum raz do roku.

Ozonowanie samochodów to usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Skutecznie bowiem usuwa drobnoustroje chorobotwórcze i brzydkie zapachy, co zwiększa komfort jazdy i zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi przez bakterie i wirusy. Pozwala też zachować czystość w kabinie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Mini żuraw budowlany – gdzie znajdzie zastosowanie?

Następny artykuł

Spływ rzeczny – kajak czy deska SUP, co wybrać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments