Dobre tarcze hamulcowe i klocki – wybór należy do ciebie!

Czeka cię wymiana klocków hamulcowych i tarcz hamulcowych? A może pompa hamulcowa daje o sobie znać? Pamiętaj, że układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych podzespołów w samochodzie. Jego sprawność wpływa bezpośrednio na twoje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Klocki hamulcowe są istotnym elementem układu hamulcowego. Jakość tarcz hamulcowych ma równie ogromne znaczenie. Ich cecha charakterystyczna to szybkie zużywanie. Jeśli więc dotykamy pedału hamulca i słyszymy pisk, zdecydowanie czas na wizytę u mechanika i wymianę klocków.

Czas wymienić klocki hamulcowe. Jakie będą najlepsze?

Twoje hamulce piszczą? Ich wymiana jest konieczna. Klocki hamulcowe bardzo szybko tracą swoje właściwości, a droga hamowania niebezpiecznie się wydłuża. Mają warstwową konstrukcję. Płytka nośna tłumi wibracje i chroni przed temperaturą. To właśnie do niej przyczepiony jest materiał cierny.

Klocki hamulcowe zużywają się ze względu na intensywną eksploatację. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmuje się produkcją klocków hamulcowych. W zależności od naszych finansowych możliwości możemy zakupić części oryginalne lub zamienniki. Trzeba jednak pamiętać, że jakość tarcz i klocków hamulcowych wpływa na nasze bezpieczeństwo. Regularna ich wymiana jest konieczna!

Hamulcowe klocki – kiedy wymienić?

Zużycie klocków z pewnością usłyszymy podczas hamowania. Samochód zacznie emitować nieprzyjemny, piskliwy dźwięk. Możemy jednak do takiej sytuacji nie dopuścić. Wystarczy od czasu do czasu sprawdzić jak gruba jest okładzina na klockach hamulcowych. Specjalne rowki wskażą stopień zużycia i ułatwią regularną kontrolę.

Zasada jest prosta, jeśli rowek przestaje być widoczny, czas wymienić klocki. Grubość okładzin poniżej 1.5 mm uznawana jest za graniczną. Wszystko, co poniżej zagraża bezpiecznej jeździe.

Sportowe klocki hamulcowe?

Czy warto montować sportowe klocki hamulcowe? Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji, jednak montaż takowych niesie za sobą dużo korzyści. Po pierwsze skuteczność hamowania zostaje poprawiona. Po drugie otrzymujemy większą sprawność hamulców w różnorodnych warunkach temperaturowych. Dzięki temu, wykonywanie sportowych manewrów, będzie bezpiecznie. Po trzecie poprawia się wizualna estetyka samochodu.

Tarcze hamulcowe bez tajemnic

Rozmiar tarczy zawsze należy dopasować do tego, co zaleca producent. Dokonując zakupu bierzemy pod uwagę markę samochodu, model pojazdu i rok jego produkcji. Wszystkie te dane ukryte są w numerze WIN naszego pojazdu. Bierzemy również pod uwagę potrzeby kierowcy prowadzącego pojazd. Istotne jest w jakich warunkach będzie jeździł i jakie odległości pokonywał. W taki sposób dokonujemy wyboru tarczy hamulcowej

Klocki i tarcze hamulcowe – oferty do wyboru

Oferta tarczy hamulcowej zazwyczaj zamyka się w kilku rodzajach, decyzję podejmiemy dość łatwo. Klocków hamulcowych znajdziemy na rynku wiele. Niemal kilkadziesiąt ofert różniących się między sobą wytrzymałością, użytym tworzywem i zbudowane w różny sposób. Do wyboru są sportowe klocki hamulcowe, ceramiczne i standardowe.

 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Powłoka ceramiczna na lakier. Ile kosztuje?

Następny artykuł

Palety na wymiar do transportu paneli fotowoltaicznych.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments