Palety na wymiar do transportu paneli fotowoltaicznych.

Panele fotowoltaiczne są coraz chętniej montowane w Polsce na budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Niestety panele fotowoltaiczne są dosyć kruche i niestety podatne na uszkodzenia, dlatego też wymagają szczególnej uwagi przy transporcie ponieważ łatwo je uszkodzić. Tego typu wyrób, musi być dokładnie zabezpieczony na czas wysyłki/ transportu, ale i na czas magazynowania. Paleta drewniana musi być bardzo dobrze skonstruowana i wykonana z wysokiej jakości materiału. Niestety źle zapakowane i zabezpieczone panele często wyślizgują się z palet drewnianych, przez co uszkadzają się. Mówi się, że większość uszkodzeń paneli wynika właśnie ze złego zabezpieczenia paneli i ich późniejszego ich transportu.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących transportu i pakowania.

⦁ Jak należy przygotować się do transportu paneli?

Bardzo ważne jest, aby zastosować stabilne podłoże pod panele – paleta drewniana na wymiar, nieco większa od paneli, aby można było dodać dodatkowe zabezpieczenie.

⦁ Jaką wybrać paletę pod transport?

Najlepiej zainwestować w paletę drewnianą na wymiar. Warto, aby paleta była z pełnym blatem. Dodatkowo warto zastosować paletę nieco dłuższą od wymiaru paneli fotowoltaicznych (wybranie nieco dłuższej palety pozwala na dodanie dodatkowych zabezpieczeń). Przy wybieraniu palety warto, aby paleta była wykonana z mocniejszego typu deski typ np. 22×100. W sklepie Kampol oferujemy palety pod panele fotowoltaiczne, serdecznie zachęcamy do kontaktu oraz do wykorzystania konfiguratora palet niestandardowych.

⦁ Jakie dodatkowe zabezpieczenia można wykorzystać?

Jako dodatkową ochronę można wykorzystać karton, przezroczyste opakowania, pianki oraz nakładki na narożniki.

⦁ Czego nie należy robić przy pracy z panelami?

Na pewno nie powinno się stąpać po panelach, naraża to na ich uszkodzenie. Jakość paneli to nie tylko ich wykonanie, ale również sposób pakowania i transportu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Kampol, ale również do wypróbowania konfiguratora palet niestandardowych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Dobre tarcze hamulcowe i klocki – wybór należy do ciebie!

Następny artykuł

Zrób to sam: jak odtłuścić tarcze hamulcowe w rowerze?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments