Powłoka ceramiczna na lakier. Ile kosztuje?

Odpowiednio zabezpieczony lakier samochodowy to nie tylko gwarancja utrzymania lakieru w świetnej kondycji, ale także ochrona przed korozją. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu są powłoki ceramiczne, które zapewniają karoserii piękny wygląd na lata, ciesząc oko i zwiększając wartość samochodu. Ile kosztuje powłoka ceramiczna? Dlaczego warto zabezpieczyć nią lakier swojego auta?

Ceramika na auto, czyli trwała ochrona na lata!

Sposobów zabezpieczenia karoserii samochodu przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeniami jest wiele. Zaliczyć można do nich różnego rodzaju woski, folie ochronne oraz specjalne powłoki ceramiczne i kwarcowe. I to właśnie powłoka ceramiczna na lakier zapewnia najtrwalszą i wielowymiarową ochronę.

Niestety samochody fabrycznie wcale nie są odpowiednio zabezpieczone w tym zakresie, dlatego lakier bardzo szybko blaknie, a brak dodatkowej osłony sprawia, że każde mikrouszkodzenie czy drobna ryska może stać się ogniskiem rdzy. Powłoka ceramiczna na lakier jest w tej sytuacji skutecznym sposobem na wieloletnie zabezpieczenie karoserii. W przypadku najlepszych powłok Ceramic Pro 9H położonych wielowarstwowo można liczyć nawet na 10 lat ochrony!

Powłoka ceramiczna cena

Koszt pokrycia samochodu powłoką ceramiczną zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście rozmiar samochodu. Im większe jest auto, tym więcej powłoki ceramicznej trzeba będzie zużyć i więcej pracy włożyć w jego pokrycie. Ponadto znaczenie ma także liczba powłok ceramicznych, na jaką się zdecydujemy, ponieważ i w tym aspekcie mamy wybór. Standardowe pakiety obejmują najczęściej 2 powłoki, warstw powłok może być jednak nawet 10.

Przy czym warto pamiętać, że im więcej warstw, tym zabezpieczenie lakieru jest mocniejsze i zachowuje swoje ochronne właściwości przez dłuższy okres. Oprócz tego znaczenie ma również rodzaj zastosowanej powłoki ceramicznej. Ogólnie koszty pokrycia lakieru powłoką ceramiczną oscylują w granicach od około 1200 zł do kilku tysięcy złotych – w zależności od wielkości auta oraz liczby powłok.

Powłoka ceramiczna czy warto?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Jak najbardziej tak! Powłoka ceramiczna na lakier pozwala bowiem na wieloletnie zabezpieczenie samochodu zarówno przed wyblaknięciem lakieru i jego uszkodzeniem, jak i korozją. Nakładanie powłoki ceramicznej chroni lakier przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak kwaśne deszcze, promieniowanie UV, niezwykle szkodliwe dla lakieru ptasie odchody oraz zarysowania i mikrouszkodzenia. Ponadto powłoka ceramiczna ze względu na swoją śliskość sprawia, że auto mniej się brudzi, a jego mycie jest o wiele prostsze i szybsze.

Warto zaznaczyć, że tańszą, ale równocześnie mniej trwałą alternatywą dla powłok ceramicznych jest powłoka kwarcowa. Jednak jeśli zależy nam na powłoce wysokiej jakości i ochronie lakieru na lata, to warto zdecydować się na ceramikę, która w tym zakresie nie ma sobie równych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Profesjonalna chemia dla myjni samochodowych Christ

Następny artykuł

Dobre tarcze hamulcowe i klocki – wybór należy do ciebie!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments