Gdzie szukać części do quada?

Szukasz niesamowitych doznań w trakcie jazdy? Quad zapewne okaże się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Nie tylko świetnie radzi sobie w trakcie jazdy w trudnych warunkach, ale również przysparza multum niesamowitych emocji, jakich nie da żaden inny środek transportu. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup nowej zabawki, dobrze byłoby określić swój budżet i zastanowić się, jakie masz oczekiwania względem czterokołowca. Zdarza się niekiedy, że poczucie swobody na drodze przesłania kierowcom kluczowe aspekty, o których warto pomyśleć z wyprzedzeniem. Jakiego quada wybrać na start? Gdzie szukać części do quada oraz ile to kosztuje? Wszystkiego dowiesz się poniżej!

Uprawnienia wymagane do prowadzenia quada – to musisz wiedzieć

Quady określane również jako czterokołowce lub ATV (all-terrain vehicle) to świetna alternatywa dla osób, które jazda autem bądź motocyklem wprost znudziła. Kultowy quad został stworzony z myślą o wszystkich miłośnikach jazdy w warunkach terenowych, a co ciekawe – od jakiegoś czasu coraz częściej możemy zauważyć go na ulicach! Niegdyś wykorzystywany przez ratowników górskich i wojsko, dziś stanowi świetny środek do jazdy rekreacyjnej. Nic więc dziwnego, że wokół jazdy na ATV na przestrzeni ostatnich kilku lat zrobił się spory szum. Zanim jeszcze podejmiesz decyzję o jego zakupie, nie sposób nie poruszyć kwestii, jaką są uprawnienia wymagane do prowadzenia quada.

Kto może prowadzić quada? Czterokołowce nakładają obowiązek posiadania prawa jazdy kategorii AM, o ile jest to pojazd o masie równej bądź mniejszej od 350 kg. Możliwa do osiągnięcia prędkość nie powinna natomiast przekraczać 45km/h. Co za tym idzie, quad lekki może prowadzić osoba, która ukończyła 14. rok życia.

Quady zwykłe, czyli czterokołowce o masie powyżej 350 kg wymagają od kierowcy posiadania prawa jazdy kategorii B1. Do kursu może podejść każda osoba po 16. roku życia.

Jazda quadem – ile kosztuje quad i gdzie szukać części do quada?

Jeszcze kilka lat temu mini quady były dostępne na polskim rynku za kilkaset złotych, przy czym zakup quada o większej mocy wiązał się z niewiele wyższym kosztem. Ceny uległy jednak sporym zmianom, co nie oznacza oczywiście, że nowy quad do jazdy rekreacyjnej musi być ogromną inwestycją. Wręcz przeciwnie! Obecnie możesz wybrać nową zabawkę, której cena nie przekroczy 5 czy 6 tysięcy złotych, chyba że zdecydujesz się na wybór maszyny sportowej. Wówczas należy się liczyć z kwotą sięgającą nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Na start polecamy jednak wybór ATV, który spełnia Twoje oczekiwania, a przy tym nie obciąża nadmiernie domowego budżetu. Warto też pamiętać o tym, że inwestycja w quada nakłada również koszty związane z jego eksploatacją. Z biegiem czasu pewne części do quada mogą ulec częściowemu bądź całkowitemu zużyciu. Gdzie szukać części do quada? Producent Arctic Cat – https://sklep.abcmotoru.com.pl/producenci/arctic-cat – posiada szeroki wybór najwyższej klasy części do ATV. Znajdziesz u niego zarówno części oryginalne, jak i tańsze, choć wcale nie gorsze zamienniki. Uważamy jednak, że najlepiej wybierać sprawdzone rozwiązania, które wyróżnia doskonałe wykonanie i przystępne ceny. Wówczas jazda quadem okaże się być czystą przyjemnością, zwłaszcza że odtąd nie będziesz musiał jechać do pobliskiego sklepu z częściami. Wszystko, czego tylko potrzebujesz, znajdziesz online, a części do quada Arctic Cat z pewnością Cię nie zawiodą.

Radzimy unikać zakupu części używanych. Na pozór wyglądająca dobrze pokrywa paska bądź rozrusznik elektryczny do quada mogą szybko stracić swoją żywotność, a przecież nie chodzi o to, żeby nakładać dodatkowe koszty. Wybieraj części oryginalne Arctic Cat, które wyprodukowano pod okiem specjalistów, a tym samym pochodzą z zaufanego źródła.

Gdzie można poruszać się quadem?

Nowa zabawka już wybrana? Jeszcze zanim wyruszysz w pierwszą trasę quadem, sprawdź koniecznie, gdzie można poruszać się czterokołowcem. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi regulacjami każdy quad powinien zostać wyposażony w homologację, a także posiadać ważne ubezpieczenie OC i tablicę rejestracyjną. Jeżeli jednak zdecydujesz się tego nie robić, nie pozostanie nic innego, jak poruszać się quadem wyłącznie po okolicznych drogach leśnych, które zostały wcześniej oznaczone jako przejezdne.

Quad, który spełnia wyżej wskazane przez nas wymogi, może natomiast wyjechać na drogę publiczną. Strefa ruchu oraz strefa zamieszkania również mogą być przez Ciebie brane pod uwagę. Jedynym wyjątkiem są autostrady, drogi ekspresowe, plaże oraz tereny parków narodowych. Raczej unikaj też prywatnych miejsc, jeśli nie znasz ich właściciela. Wysoka kara grzywny odbiera w końcu całą przyjemność z jazdy!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego w samochodzie?

Następny artykuł

Czy warto kupować części samochodowe online?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments