Jak dobrać odpowiedni ręcznik do osuszania samochodu?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Pielęgnacja samochodu jest czasochłonnym zadaniem, które dodatkowo wymaga dużego nakładu pracy. To nie tylko szybki wyjazd na myjnię bezdotykową od czasu do czasu i spłukanie zanieczyszczeń. To kompleksowe działania porównywalne z dbaniem o czystość mieszkania czy domu. Dlatego też prawdziwi pasjonaci swoich samochodów poszukują dobrych rozwiązań, które ułatwią czyszczenie pojazdu. Jednak nie tylko oni, również osoby, które chcą auto wyczyścić jak najszybciej, są zainteresowane tematyką. Dla nich każde ułatwienie przyspiesza pracę i ją ułatwia. Czy osuszanie samochodu po myciu jest istotne? Czy do wytarcia szyb wystarczy praca wycieraczek? Czym powinien charakteryzować się ręcznik do osuszania samochodu?

Szybkie mycie w myjni bezdotykowej – dlaczego jest dobrym rozwiązaniem?

Wielu pasjonatów samochodów nie praktykuje mycia w myjni bezdotykowej. Jednak jest to doskonałe rozwiązanie w wielu sytuacjach. Idealnie sprawdzi się do usunięcia owadów czy brudu, które osadziły się na karoserii w czasie dłuższej podróży. Wiele myjni tego typu posiada specjalny program do usuwania pozostałości tego typu – specjalne środki chemiczne idealnie sprawdzą się do tego zadania. Co więcej użycie ich w warunkach domowych jest nie tylko bardzo trudne, ale również szkodliwe dla środowiska. Mycie na miejscu, gdzie mydliny i pozostałości substancji chemicznych mogą dostać się do gleby, jest nieodpowiedzialne i może pociągnąć za sobą konsekwencje prawne. Myjnia bezdotykowa idealnie nada się, zatem do czyszczenia. Co więcej można w niej w sposób szybki i niezbyt drogi wyczyścić całe auto, wstępnie je nabłyszczyć i nałożyć wosk na elementy karoserii. Dla wielu osób, które traktują samochód przede wszystkim jak dobro użytkowe, to wystarczająca praca. Zapewnia, że auto jest czyste i błyszczące. Dlatego też liczba myjni bezdotykowych w Polsce rośnie – są szybkie i wygodne dla użytkowników. A po ich użyciu wystarczy ręcznik z mikrofibry do osuszania auta, aby było suche i błyszczące.

Dlaczego osuszanie samochodu jest tak istotne?

Osuszanie karoserii pojazdu jest zwieńczeniem pracy przy jego czyszczeniu. Gdy ten krok zostanie pominięty może okazać się, że cały proces mycia był bezsensowny. Mokra karoseria szybko pokryje się nowym kurzem – szczególnie w czasie suchych i letnich dni. Co więcej wysuszone krople wody, nabłyszczacza i wosku zostawią na samochodzie niezbyt estetyczne, białe plamki. Jest to bardzo widoczne na pojazdach o ciemnym kolorze. Dlatego po umyciu samochodu, nałożeniu na niego środków chemicznych warto spędzić kilka dodatkowych minut na dokładne osuszenie samochodu. Dotyczy to również samochodowych szyb, na które mogły spać krople wody z woskiem – w przypadku ich zostawienia powstaną niezbyt estetyczne zacieki, które co gorsza znacząco obniżą widoczność w czasie jazdy.

Dobry ręcznik do osuszania auta – czym powinien się charakteryzować?

Niektórzy do osuszania samochodu wykorzystują stare ręczniki domowe lub ścierki kuchenne. Nie mają jednak one idealnych właściwości fizycznych. Dobry ręcznik do osuszania auta powinien przede wszystkim być chłonny. Jego zadaniem jest wpijanie wody, a nie rozmazywanie jej po karoserii. Jednocześnie powinien zachować dużą delikatność w kontaktach z lakierem, aby nie doszło do jakichkolwiek zarysowań na karoserii. Kolejną ważną cechą, jaką powinien mieć ręcznik do osuszania samochodu jest rozmiar. Nie może być on zbyt duży – cały proces wycierania będzie wtedy wyjątkowo niewygodny. W przypadku zbyt małego ręcznika tkanina stanie się zbyt szybko nasączona wodą i straci właściwości pozwalające na wchłanianie płynu. Kolejną ważną cechą ręcznika do osuszania samochodu powinna być jego wysoka trwałość. Dzięki temu będzie służył przez długi czas efektywnie. To ważne, by wybrać ręcznik o najbardziej odpowiadających nam cechach fizycznych.

Ręcznik z mikrofibry – czy sprawdzi się do osuszania szyb, czy tylko do elementów karoserii?

Ze względu na wysoką chłonność dużą popularnością cieszą się ręczniki wykonana z mikrofibry. To specjalne, wyjątkowo chłonne włókno. Co więcej często ma ono teksturę wykonaną ze specjalnego splotu. Dzięki temu nadaje się do polerowania. Ręcznik z mikrofibry do osuszania auta sprawdzi się zarówno przy wycieraniu elementów karoserii, jak i do polerowania okien. Warto jednak mieć do tego celu dwie oddzielne ścierki tego typu. Ze względu na to, że karoseria bywa pokrywana woskiem, ścierki nie nadają się do szyb. Ślady z tej substancji mogą powodować zacieki i groźne dla bezpieczeństwa na drodze plamy na samochodowych szybach. Ręczniki do wycierania samochodu mają różne tekstury i do polerowania szyb lepiej wybierać toeo zwięzłych, krótszych włóknach – niezależnie od wybieranej marki ręcznika. Dobrze sprawdzi się również ręcznik o splocie waflowym -nadaje się on doskonale do docierania lekko wilgotnych elementów.

Czy po osuszeniu samochodu ręcznikiem konieczne jest nakładanie innych kosmetyków na pojazd?

Po dokładnym osuszaniu zewnętrznych elementów samochodu można zakończyć proces pielęgnacji, lub też rozszerzyć go o kolejne elementy. Wykorzystanie dodatkowych kosmetyków do polerowania może nadać karoserii pięknego błysku i zabezpieczyć przed osiadającym kurzem. W ofercie sklepów motoryzacyjnych można znaleźć również specjalne preparaty do pielęgnacji felg czy ogumienia. Osoby, które są zainteresowane dbaniem o samochód, z pewnością nie poprzestaną jedynie na osuszeniu samochodu ręcznikiem. Zadbają o dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, by ich pojazd prezentował się dobrze nie tylko bezpośrednio po wyczyszczeniu.

1 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czy zabudowa busa jest przydatna?

Następny artykuł

Zapachy do samochodu – jaki wybrać najlepiej?

Subscribe
Notify of
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments