Jak prawidłowo przewozić ładunek na przyczepie?

Dla wielu osób odpowiedni i bezpieczny transport ładunku stanowi spore wyzwanie. Pierwszą trudnością jest zapakowanie towaru tak, by było to jak najwygodniejsze przy załadowaniu i potem rozładowaniu. Potem przychodzi zawahanie się, w jaki sposób umieścić całość na przyczepie, by uniknąć jej przesuwania w trakcie drogi. Często warunki są dość uciążliwe i ładunek może się przemieszczać czy drgać, co może wpłynąć ja jego zniszczenie. Dlatego ważne jest, by sięgnąć po siatki zabezpieczające do transportu i inne niezbędne akcesoria.

Siatka transportowa – dlaczego warto?

Przy przewożeniu towaru bardzo pomocnym rozwiązaniem jest siatka zabezpieczająca ładunek, która stanowi wygodną alternatywę dla plandeki. Jest ona coraz częściej wybierana przez osoby prywatne czy firmy spedycyjne. Dzięki niej ładunek jest w pełni bezpieczny i dociera do celu w idealnym stanie. To sposób na lepszą ochronę w trakcie pakowania, załadunku oraz przewożenia. Można ją wykorzystać zarówno do niewielkiej ilości przedmiotów, jak i sporego załadunku. W efekcie żadne nierówności czy ostre hamowanie nie będzie problemem.

Bezpieczeństwo na drodze – o tym pamiętaj

Ostatnią ważną kwestią, która budzi sporo wątpliwości, jest to, ile może wystawać ładunek z przyczepy. Nie da się ukryć, że jest to istotne, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego. Długość ładunku, który wystaje z tyłu przyczepy, może wynosić maksymalnie 2 metry. Jednocześnie trzeba pamiętać o obowiązkowym oznakowanie ładunków, gdy wystają więcej niż pół metra. Wszystko po to, by towar był widoczny dla pozostałych kierowców.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Co to jest usuwanie AdBlue?

Następny artykuł

Mubi zwrot 150 zł. Jak zyskać kod rabatowy do porównywarki Mubi?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments