Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Toalety przenośne można postawić jedynie na płaskiej i równej nawierzchni, ponieważ w przeciwnym razie silniejszy wiatr mógłby grozić wywróceniem kabiny. Stabilny i zrównany grunt to podstawa niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego ustawienia przenośnego WC. Poniżej podpowiadamy co zrobić w sytuacjach kiedy nawierzchnia w miejscu docelowym stwarza trudności oraz jakie zalety mają poszczególne rozwiązania.
Gdzie najczęściej spotykane są przenośne WC?
Toalety przenośne to nowoczesne rozwiązanie tymczasowe, które doskonale sprawdza się w wielu miejscach. Przenośne WC znaleźć można na plażach, festiwalach muzycznych, planach filmowych, sesjach zdjęciowych oraz w całym sektorze budowlanym. Toalety przenośne cenione są szczególnie ze względu na szybką możliwość ulokowania kabiny WC w niemalże dowolnym miejscu, co przydaje się w przypadku ciągle postępujących prac budowlanych. Bardzo przydaje się to także w branży turystycznej oraz kulturowej, która sezonowo przyciąga setki tysięcy osób w wybrane miejsca na całym świecie. Przykładem tego są liczne festiwale, kabarety, koncerty i happeningi artystyczne, które odbywają się cyklicznie w różnych lokacjach. Dłuższe zgromadzenia w warunkach polowych nie powinny odbywać się bez odpowiednich warunków sanitarnych, jakimi są właśnie toalety przenośne Białystok, Zakopane i Opole to tylko przykłady miast znanych na skalę całego kraju z powodu odbywających się tam sezonowo wydarzeń kulturalnych.
Miejski grunt pod toalety przenośne Szczecin i inne miasta
Idealną sytuacją jest taka, w której toalety przenośne postawić możemy na betonowej wylewce, asfalcie lub płytach chodnikowych. W większości takich przypadków można bezpiecznie założyć, że nawierzchnia jest równa, jednak w przypadku wątpliwości skorzystać można z narzędzi pomiarowych. Poziomica laserowa lub płaska drewniana deska i szklanka z wodą powinny w zupełności wystarczyć do określenia poziomu nachylenia gruntu. Powinno się także posiadać zgodę właściciela terenu na tymczasowe postawienie WC, która uzyskać najlepiej na piśmie. Planując dokładne położenie, warto uwzględnić najbliższe otoczenie, ponieważ niektórym sąsiadom mogą przeszkadzać toalety przenośne Szczecin, Sosnowiec i Radom to przykłady miast, których infrastruktura jest ciągle rozwijana, co przekłada się na większe zagęszczenie placów budowlanych.
Jak sobie radzić w przypadku niesprzyjającej nawierzchni?
Nierówna lub miękka nawierzchnia (np. piasek) uniemożliwiają stabilne ustawienie przenośnej toalety. W tego rodzaju przypadkach najprostszym rozwiązaniem jest betonowa wylewka, do której wystarczyć powinna taczka, wiadro, łopata i kilka desek. Grunt bogaty w skały stanowi znacznie większe wyzwanie, ponieważ wymagać może specjalistycznych elektronarzędzi, które umożliwią wyrównanie kamiennej nawierzchni. Na miękkim gruncie sprawdzić się może tymczasowa platforma, ale rozwiązanie takie generuje dodatkowe koszty oraz wymagać może dodatkowej konserwacji w zwłaszcza w przypadku niesprzyjającej pogody. Zaletą takiego podejścia jest brak potrzeby ingerencji w grunt czy ziemię, na które trzeba uzyskać zgodę ze strony miasta lub właściciela.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.