Czy warto zainwestować w szkolenie jazdy defensywnej?

Defensive driving czyli jazda defensywna na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych znana jest od lat. W Polsce wchodzi wolno, jednak zdobywa coraz więcej zwolenników. Czym jest taka jazda i czy możesz odnieść z niej korzyść?

Do czego przyda Ci się kurs jazdy defensywnej?

Jazda defensywna to przede wszystkim świadoma jazda, która pozwala Ci przewidywać, planować, reagować i unikać sytuacji niebezpiecznych zanim one wystąpią. Jazda ta z założenia jest zawsze bezpieczna czyli wyklucza ryzykowne manewry, omija niebezpieczne trasy czy pory podróży. Techniki jazdy defensywnej pomogą Ci nauczyć się zasad i nawyków bezpiecznego prowadzenia pojazdu oraz zachowania na drodze, planowania i obserwacji pod kątem unikania zagrożeń, które możesz spotkać podczas jazdy. Kurs jazdy defensywnej pomoże Tobie uniknąć wypadku poprzez wykorzystanie wiedzy i umiejętności, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, dostosowania prędkości do danych warunków w czasie jazdy oraz właściwego reagowania na niebezpieczeństwo. Nabędziesz umiejętności korzystania z systemów bezpieczeństwa czynnego oraz biernego. Szkolenia z doskonalenia techniki jazdy pozwolą Ci rozwinąć pewność siebie – gdyż jest to niezwykle ważne podczas bezpiecznej jazdy. Jeśli chcesz aby Twoja jazda była świadoma i bezpieczna wybierz szkolenie które pomoże osiągnąć ten cel.

Jakie zalety ma jazda defensywna w ruchu drogowym

Jazda defensywna to ogólny styl prowadzenia samochodu i podejście kierowcy do użytku auta. Ważną zaletą takiej jazdy jest przede wszystkim szansa na bezpieczne prowadzenie samochodu, dostosowanie prędkości do warunków oraz płynność jazdy. Również istotną zaletą nauki jazdy defensywnej jest świadome przewidywanie oraz unikanie niebezpiecznych sytuacji, które mogą Cię spotkać na drodze. Dzięki takiej jeździe do minimum możesz zredukować ryzyko wypadków czy kolizji. Techniki jazdy defensywnej pomogą Ci udoskonalić Twoje umiejętności prowadzenia samochodu. Na pewno wzrośnie Twoja kultura jazdy wobec innych uczestników ruchu.

Jak wygląda program szkolenia jazdy defensywnej?

Kurs szkolenia jazdy defensywnej pomoże Ci zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu technik prowadzenia samochodu, zagadnień dotyczących budowy pojazdu oraz tego jak bezpiecznie poruszać się po drogach, aby unikać zagrożeń. Program jazdy defensywnej obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne w oparciu o przepisy ruchu drogowego. W ramach kursu instruktorzy poznają Twoje techniki jazdy, zachowanie na drodze, analizują błędy i wynikający z nich stopień ryzyka, aby móc dostosować do Ciebie szkolenie. Wykłady teoretyczne pomogą Ci poznać podstawowe założenia jazdy defensywnej oraz ocenić sytuację i zagrożenia w ruchu drogowym, co znacznie wpłynie na jakość jazdy. Kurs doskonalenia techniki jazdy składa się też z części praktycznej podczas, której wykorzystasz zdobyte informacje i umiejętności. Na koniec kursu dostaniesz szczegółowe informacje na temat zmian jakich musisz dokonać w stylu jazdy oraz wskazówki jakie błędne nawyki musisz zmienić by poprawić jakość Twojej jazdy.

Dlaczego lepiej ćwiczyć w samochodzie szkoły techniki jazdy?

Szkolenie możesz odbyć w swoim aucie lub samochodzie oferowanym przez szkołę. Ćwiczenia w samochodzie szkoły pomoże Ci przygotować się na sytuację, kiedy będziesz musiał nagle zmienić auto, przez co nie będziesz mieć problemu z dostosowaniem swojej jazdy do innego typu auta. Poprzez wybór samochodu ze szkoły masz możliwość ćwiczenia w samochodach o różnej wielkości i rodzaju pojazdu np.: samochody typu dostawczy czy też sportowe auto. Samochody w szkole zawsze są sprawne, ponieważ przechodzą regularne i szczegółowe przeglądy i serwis, przez co podczas ćwiczeń nie musisz się obawiać o swoje bezpieczeństwo.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jakie grzejniki dekoracyjne wybrać?

Następny artykuł

Jak przygotować teren pod toalety przenośne?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments