Jak urządzić warsztat samochodowy?

Warsztat samochodowy będący realizacją dziecięcego marzenia, wymarzonym zawodem czy może hobby w czasie wolnym? Niezależnie od pobudek, jakie nami kierują, warsztat powinien być przede wszystkim miejscem bezpiecznym, dobrze wyposażonym i oczywiście zaprojektowanym tak, by praca w nim była czystą przyjemnością. O czym należy pamiętać oraz czego unikać? Oto kilka pomocnych wskazówek, które pozwolą nam na bezpieczne oraz satysfakcjonujące prowadzenie warsztatu samochodowego. Już samo jego urządzenie może okazać się niezłą przygodą, poczynając od początkowej organizacji przestrzeni po powieszenie ostatniego śrubokręta na ścianie.

Jakie narzędzia do warsztatu samochodowego?

Przede wszystkim najpierw powinniśmy zorganizować swoje miejsce dowodzenia, będące szerokim stołem lub blatem. Ważne jest również ustawienie regałów, haków, półek, na których będziemy przechowywać nasze narzędzia. Warto zainwestować w urządzenia z wyższej półki, tak aby mogły służyć nam długie lata. Niezbędne będą młotki, różnego rodzaju klucze (nasadowe, płaski, imbusowe, Torx, udarowe, do kół), a także solidny zestaw śrubokrętów oraz kombinerek. Ważnym elementem wyposażenia jest również kompresor. Koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się również w woltomierz. Z większych urządzeń, kiedy nie posiadamy kanału, warto zainwestować w podnośnik samochodowy. W warsztacie powinny znaleźć się jeszcze takie urządzenia jak prostownik, wiertarka, odkurzacz samochodowy, polerka i lutownica.

Narzędzia do warsztatu samochodowego

Ile kosztuje wyposażenie warsztatu samochodowego?

Wyposażenie warsztatu samochodowego ciężko wycenić z racji tego, że każdy ma inne potrzeby. Ponadto warsztat samochodowy jest miejscem stale rozwijającym się, generującym ciągłe koszty jego utrzymania. Oczywiście zależy to również od tego, czy tworzymy tylko przydomowy warsztat, nieprzynoszący nam zarobku czy stawiamy na działalność gospodarczą. Początkowy koszt narzędzi waha się mniej więcej w granicach od 70.000 do 100.000 zł. Musimy pamiętać, aby urządzenia posiadały odpowiednie certyfikaty, a zakupione narzędzia były solidne i dawały nam możliwość bezawaryjnej pracy.

Jakie oświetlenie do warsztatu samochodowego?

Oświetlenie warsztatu samochodowego jest jednym z najważniejszych aspektów podczas jego urządzania. Oświetlenie w warsztacie powinno być energooszczędne i nie męczyć naszych oczu zapewniając nam wysoki komfort. Oprócz górnego oświetlenia musimy pamiętać o oświetleniu półek, szaf oraz każdego kąta naszego warsztatu. Lampy powinny posiadać wysoką klasę szczelności. W przypadku gdy nie mamy wystarczającej ilości światła, np. podczas pracy w kanale świetnie sprawdzi się halogen przenośny. Do ogólnego oświetlenia najlepszym wyborem będzie lampa hermetyczna, która jest przystosowana do montażu w miejscach o przeznaczeniu przemysłowym.

Ile kosztuje założenie warsztatu samochodowego?

W zależności od wybranych przez nas urządzeń, narzędzi oraz miejsca, które wybieramy na nasz warsztat, ceny będą się znacząco różnić. Oprócz wyżej wspomnianych kosztów narzędzi musimy pamiętać o kosztach pobocznych. Przede wszystkim kluczowe jest zagadnienie posiadania własnego lokalu, czy też kwestia wynajmu. Jego umiejscowienie będzie w centrum miasta, czy też może na jego obrzeżach? Oprócz narzędzi musimy nasz zakład również wyremontować oraz wygłuszyć. Ważne jest tutaj również założenie firmy oraz wzięcie pod uwagę kosztów opłacenia np. księgowej. Warto starać się o dotacje unijne oraz z urzędu pracy. Ich wysokości różnią się, a mogą nam solidnie pomóc w rozkręceniu własnego biznesu.

Źródło zdjęć: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Spływ rzeczny – kajak czy deska SUP, co wybrać?

Następny artykuł

Jakie są objawy uszkodzonej pompy wtryskowej?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments