Jak zwiększyć bezpieczeństwo na drogach osiedlowych?

Nie da się ukryć, że drogi osiedlowe bardzo często traktowane są przez kierowców jako przysłowiowe tory wyścigowe. Okazuje się bowiem, że czują się tam oni na tyle swobodnie, że nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości, miejsca na chodnikach – często są one wykorzystywane po prostu jako parkingi, a także na spacerujących przechodniów. Drogi osiedlowe – choć tak być nie powinno – są obecnie dość niebezpieczne. Właśnie dlatego ich administracja powinna dołożyć wszelkich starań do tego, by poprawić stan bezpieczeństwa. Warto zauważyć, że osiedla zawsze pełne są dzieci i pieszych, którzy powinni się czuć bezpiecznie i nie martwić o to, że muszą mieć przysłowiowe oczy dookoła głowy w trakcie spaceru. Wobec tego, w jaki sposób można zwiększyć bezpieczeństwo na drogach osiedlowych?

Progi zwalniające sposobem na brawurowych kierowców

Największym problemem na drogach osiedlowych są kierowcy, którzy nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości. Doskonale bowiem wiedzą oni, że na takich drogach rzadko kiedy mogą spodziewać się policji czy kamer, a co za tym idzie, czują oni wręcz nieograniczoną swobodę. Właśnie dlatego, warto z taką brawurą walczyć, a skutecznie pomoże nam w tym próg zwalniający, często nazywany także „ślepym policjantem”. Progi zwalniające w subtelny sposób zmuszą kierowców do tego, by zdjęli nogę z gazu, gdyż w przeciwnym razie najazd na taki prób może skończyć się dla nich poważnym uszkodzeniem amortyzatorów. Warto więc takie progi zamontować w odpowiednich odstępach na drodze osiedlowej – oczywiście konieczne jest także ich odpowiednie oznakowanie – a kierowcy z pewnością nie będą chcieli więcej narażać swojego pojazdu na uszkodzenia. Jest to więc skuteczny sposób na to, by zmniejszyć brawurę na drogach osiedlowych, a tym samym skutecznie podnieść poziom bezpieczeństwa pieszych.

Pachołki drogowe zakończą erę parkowania na chodnikach

Kolejnym problemem pojawiającym się na drogach osiedlowych jest wykorzystywanie chodników jako miejsc parkingowych. Kierowcy zwykle nie zwracają uwagi na to, że powinni oni zapewnić pieszym odpowiednio dużo miejsca do tego, by mogli oni bezpiecznie spacerować i nie przejmować się gimnastyką podczas omijania samochodów. W tym celu warto wykorzystać pachołki drogowe – szczególnie modele, które można na stałe przymocować do krawędzi chodnika. Dzięki temu kierowcy nie znajdą już wolnej przestrzeni na to, by zaparkować własne auto, a sami piesi, będą mogli cieszyć się bezpieczną i wolną od samochodów przestrzenią na spacery.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Podróż za granicę? Zarezerwuj bus do Anglii w najniższej cenie!

Następny artykuł

Sprawdzenie auta przed kupnem. Na czym polega?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments