Kompresor samochodowy 12v

Nowe samochody często posiadają koło zapasowe czy tez zestawy naprawcze. W przypadku uszkodzenia opony naprawa zestawem naprawczym nie wystarczy, często konieczne jest uzupełnienie ciśnienia powietrzem – do czego niezbędne są przenośne kompresory 12V. Problem z przebitą oponą bądź niskim ciśnieniem to dosyć powszechna usterka, która potrafi zniweczyć podróż, wycieczkę lub po prostu utrudnić przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Oferta kompresorów 12v 230v dostępnych na rynku jest dosyć bogata. Znajdziemy zarówno te tańsze, jak i dla osób poszukujących czegoś z wyższej półki. Rozwijający się świat sprawił, że praktycznie każdy z nas posiada swój samochód. Jednak warto również zaopatrzyć się w akcesoria samochodowe, takie właśnie jak przenośny kompresor. Przy wyborze warto kierować się dodatkową opcją zasilania kompresora 230v prosto z gniazdka. Pozwoli nam to wtedy napompować koła pojazdu w warsztacie, pompowanie piłek, materacy, pontonów. Poza standardowymi końcówkami warto aby w zestawie był adapter PRESTA, który jeszcze bardziej zwiększy zastosowanie naszego kompresora. Podczas zakupu sprężarki musimy zwrócić uwagę między innymi na wydajność, moc, zasilanie, wymiary oraz ciśnienie maksymalne. Warto również sprawdzić jakie jest zalecane ciśnienie w oponach naszego pojazdu, aby nie okazało się, że kupimy za mały kompresor który nie będzie w stanie prawidłowo kół i stanie się bezużyteczny.

kompresor samochodowy 12v

Kompresor samochodowy 12V – podstawa biwaku ?

Przenośna sprężarka to gadżet który nadaje się do różnych zadań, nie tylko do pompowania kół w samochodzie. Jest to również bardzo dobry gadżet na camping. Większość kompresorów 12V/230V wyposażona jest także w manometr, wskazujący aktualne ciśnienie powietrza. W sprzedaży razem z kompresorem są końcówki aby umożliwić nam napompowanie na przykład materacy i zabawek plażowych. Warto zwrócić uwagę, ponieważ można być nam to przydatne podczas kampingu. Dodatkowo kompresory często wyposażone są w latarkę LED. To bardzo dobre, ponieważ pozwala napompować na przykład koło bez konieczności przerywania i sprawdzania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kompresora samochodowego 12V/230V ?

Wybór kompresora należy dostosować do naszych warunków oraz użytkowania. Osoby które nie robią częstych tras, które nie użytkują samochodów dosyć często mogą spojrzeć na niższą półkę cenową. Kompresory o niższych parametrach oraz głośniejszej pracy charakteryzują się zdecydowanie niższymi cenami. Najważniejszymi parametrami na które musimy zwrócić uwagę podczas zakupu kompresora to między innymi moc urządzenia i maksymalne ciśnienie, wydajność, a także prostota obsługi, funkcjonalność i komfort. Większość kompresorów samochodowych ma wartość przepływu około 35l/min. Dla normalnego koła z osobówki jest to w zupełności wystarczające. Jeśli będziemy jednak chcieli napompować oponę terenową która ma 35 cali może okazać się to za mało. Im większa wartość tego parametru, tym szybciej napompujemy koło. Oczywiście warto również sprawdzić opinie w internecie na temat danego modelu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Kompletujemy sprzęt ogrodniczy – na jakie koszty się szykować?

Następny artykuł

Zadbaj o swój dom duetem fotowoltaiki i pomp ciepła

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments