Kupujesz OC? Porównuj oferty i oszczędzić setki złotych

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Twoje aktualne OC dobiega końca? A może poszukujesz polisy dla niedawno kupionego auta? Niezależnie od tego, z jakiego powodu zamierzasz zaopatrzyć się w obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, zawsze porównuj oferty – w przeciwnym razie narażasz się na wysokie i zupełnie niepotrzebne straty.

OC – identyczny zakres, różne ceny

Zgodnie z przepisami, OC komunikacyjne jest ubezpieczeniem obowiązkowym, którym musi być objęty każdy pojazd z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Nie mają przy tym znaczenia marka, model, rok produkcji czy stan techniczny – jeżeli tylko samochód jest zarejestrowany, jego właściciel pozostaje zobligowany do wykupienia OC. Tak mówi ustawa, która poza tym sztywno ustala zakres ochrony i warunki polisy, do których stosują się wszystkie towarzystwa.

Fakt, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przeznaczone dla kierowców jest definiowane ustawowo, sprawia, że towarzystwa nie mogą ze sobą konkurować jakością produktu. Skoro jego parametry mają być zawsze identyczne, czyli zgodne z ustawą, znika możliwość ich jakiekolwiek zmiany po to, żeby przyciągnąć klientów, np. poprzez zaoferowanie większego zakresu ochrony. A skoro tak, jedyną zmienną, którą warto brać pod uwagę przy poszukiwaniu ubezpieczenia samochodu OC, staje się wysokość składki.

Dlaczego porównywanie cen OC jest kluczowe?

Mimo że we wszystkich towarzystwach sprzedawane jest jednakowe OC, to ceny pozostają bardzo niejednolite i mogą się różnić pomiędzy sobą nawet kilkukrotnie. Łatwo więc wyciągnąć wniosek, że jedynym rozsądnym z punktu widzenia kierowcy postępowaniem jest kupno najtańszej polisy. Wybór droższych ofert mija się z celem, bo nie przynosi żadnych ponadstandardowych korzyści, a tylko oznacza dodatkowe, całkowicie zbędne wydatki.

Problem w tym, że składkę ubezpieczeniową zawsze oblicza się z osobna dla każdego kierowcy. Przed wykonaniem indywidualnej kalkulacji ceny nikt nie wie, ile zapłaci się za OC w danym towarzystwie, co znacząco utrudnia porównywanie ofert. Tymczasem właśnie porównanie wielu polis pozwala na znalezienie tej najtańszej. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym można szybko i skutecznie zweryfikować wysokość składki w wielu towarzystwach.

Jak porównywać ceny OC i znaleźć najtańszą ofertę

Tradycyjną metodą poszukiwania najtańszego OC jest pomoc agenta ubezpieczeniowego, czyli specjalisty zajmującego się sprzedażą polis wielu towarzystw. Wystarczy podać mu podstawowe informacje z dowodu osobistego i rejestracyjnego pojazdu, żeby po chwili dowiedzieć się, w której firmie można znaleźć najtańsze ubezpieczenie. Decydując się na usługi agenta, warto sprawdzić, jak dużo towarzystw uwzględnia w swoich kalkulacjach – im więcej, tym lepiej. Co ważne, pomoc takiego specjalisty odbywa się za darmo – rozlicza się z nim towarzystwo, a nie Ty jako klient.

Innym sposobem na porównacie ofert OC, a tym samym znalezienie najtańszej, jest skorzystanie z możliwości, jakie dają nowoczesne technologie. Internetowe rozwiązania obejmują również branżę ubezpieczeniową, pozwalając na samodzielne wyliczenie składki w wielu firmach. Służą do tego specjalne porównywarki online, które są proste w obsłudze i również całkowicie darmowe. Aby wykonać rzetelną i precyzyjną kalkulację, wystarczy w nich podać dane dotyczące właściciela oraz samego pojazdu. Dokładne informacje na temat porównywania i kupowania OC przez Internet znajdziesz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/gdzie-ubezpieczyc-samochod/.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Kamerka samochodowa – by podróżować bezpieczniej!

Następny artykuł

Pułapki i haczyki przy długoterminowym wynajmie auta

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments