Kamerka samochodowa – by podróżować bezpieczniej!

Po drogach – zarówno tych polskich, jak i europejskich – przemieszcza się codziennie coraz więcej samochodów. Przyzwyczailiśmy się już do tego środka transportu, ponieważ zapewnia nam możliwość komfortowego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Wzmożony ruch to jednak także większe ryzyko kolizji lub niebezpiecznego wypadku. Jak można zabezpieczyć się na wypadek takich nieoczekiwanych sytuacji? Warto zdecydować się na zakup kamery samochodowej. Co warto wiedzieć na ten temat?

Kamera samochodowa – strzał w dziesiątkę?

Zakup kamerki samochodowej może być bardzo trafną decyzją – niekoniecznie wtedy, gdy pokonujemy na co dzień sporo kilometrów. Doskonale sprawdzi się bowiem także w miastach i miasteczkach, gdzie w godzinach szczytu ruch uliczny bywa niezwykle intensywny. Nagrania z kamerek samochodowych mogą się okazać niezwykle przydatne w wielu kryzysowych sytuacjach – takich jak:

  • agresywne zachowania ze strony innych kierowców,
  • łamanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego,
  • wypadki i kolizje drogowe – te mniej lub bardziej niebezpieczne,
  • kolizje parkingowe pod nieobecność kierowcy.

Wspomniany materiał wideo może być rejestrowany zarówno w trakcie przemieszczania się z miejsca na miejsce, jak i podczas postoju samochodu na parkingu. W tym drugim przypadku jednak konieczne jest zapewnienie urządzeniu zewnętrznego źródła zasilania, niezależnego od zapłonu samochodu. Najczęściej przyjmuje ono postać specjalnego, dedykowanego powerbanka.

Czym kierować się podczas wybierania kamerki samochodowej?

Wybór odpowiedniej kamerki samochodowej wcale nie jest łatwym zadaniem. Na rynku mamy bowiem dostępne całe multum ciekawych urządzeń z różnych półek cenowych. Jakimi wytycznymi powinniśmy się kierować podczas poszukiwania dla siebie idealnego wideorejestratora?

Wysokiej klasy wideorejestratory oferują nam tryb parkingowy. Jego zadaniem jest pomoc w ustaleniu sprawcy kolizji podczas postoju samochodu na parkingu. Aby to było możliwe, musimy dostarczyć kamerce alternatywne źródło zasilania, niezależne od zapłonu auta. Takie przydatne rozwiązania oferują kamery samochodowe Nextbase.

Dobrej klasy kamerki samochodowe wyposażone są w moduły Wi-Fi oraz GPS. Ten pierwszy jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, jeśli dochodzi do konieczności pobrania nagrań z kamerki do pamięci smartfona lub tabletu. W takiej sytuacji nie musimy decydować się na korzystanie z niewygodnych kabli.

GPS może nas natomiast uratować nas chociażby w przypadku kontroli policyjnej lub kolizji. Dzięki niemu bowiem kamerka rejestruje na nagraniach prędkość z jaką się w danej chwili poruszamy. Taki dowód może pomóc w uzyskaniu odszkodowania lub uratować nas przed niesłusznie nałożonym mandatem.

Bardzo pożądaną funkcją może być też – szczególnie obecnie, w okresie jesienno-zimowym – tryb nocny. Zapewnia on niezłą jakość nagrywanych materiałów wideo w trudnych warunkach oświetleniowych. Pozwoli zarejestrować niebezpieczne zdarzenia po zmroku oraz – w razie konieczności – numery tablic ich sprawców.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Wypadek komunikacyjny i co dalej – pomoc na wyciągnięcie ręki

Następny artykuł

Kupujesz OC? Porównuj oferty i oszczędzić setki złotych

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments