Kurs na podnośniki koszowe – uprawnienia dostępne dla każdego

Kończąc kurs na podnośniki koszowe, zyskasz uprawnienia do pracy w zawodzie. Operator podnośników koszowych bez problemu znajdzie pracę na rynku, czy to przy pracach budowlanych czy też na wysokości. Co jest wymagane podczas egzaminu na podnośnik koszowy? Jak wygląda i ile kosztuje sam kurs?

Kurs na operatora podnośników – czego się spodziewać?

Podczas kursu na podnośniki na każdego uczestnika czekają zajęcia teoretyczne i praktyczne. Teoria to przystępny zbiór najważniejszych informacji dotyczących urządzeń oraz zasad BHP. Z kolei zajęcia praktyczne są prowadzone na placu manewrowym, z wykorzystaniem podnośników takich marek jak Holland Lift, Genie, Haulotte, JLG oraz Teupen. Po skończeniu kursu każdy uczestnik ma możliwość zdobycia uprawnień operatora podestów ruchomych przejezdnych. Wydaje je UDT (Urząd Dozoru Technicznego) po zdaniu egzaminu państwowego. Stawka za egzamin zmienia się co roku, zaś cena kursu to stała kwota 750 złotych netto.

Jak wygląda egzamin na podnośniki koszowe?

Kurs na podnośniki koszowe, czyli inaczej podesty ruchome przejezdne, przygotowuje także do egzaminu państwowego, składanego przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Część teoretyczna składa się z kilkunastu (15) pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Można popełnić max. 4 błędy. Podczas wcześniejszego szkolenia każdy uczestnik przechodzi przez najważniejsze, częste na egzaminach zagadnienia. Kolejną częścią egzaminu jest sprawna obsługa prawdziwego podnośnika przed komisją. Na początku kursantom przedstawia się sposób obsługi podnośnika, a także ogólny plan egzaminu na podnośnik, a następnie sprawdza się biegłość obsługi podestów ruchomych.

Kto może się zgłosić na kurs na podnośniki koszowe?

Stosowne kwalifikacje na podesty ruchome przejezdne może uzyskać każdy, który zapłaci za kurs i zda egzamin UDT. Zapisać się na kurs można poprzez formularz internetowy. Wystarczy przekazać pełnomocnictwo wraz z podpisem oraz skan wyników badań wysokościowych, by stać się pełnoprawnym uczestnikiem szkolenia. Trzeba być również pełnoletnim. W ofercie znajdziesz także kursy z tłumaczem dla osób z krajów jak Ukraina, Hiszpania, Rumunia czy Białoruś. Zajęcia są prowadzone także dla grup zorganizowanych, więc jeśli chcesz przeszkolić całą kadrę pracowników, nic nie stoi na przeszkodzie.

Kurs na podnośniki koszowe umożliwia pracę z podestami ruchomymi w całej Polsce. To świetny sprzęt do prac dekarskich, przy elewacji i wymianie okien, a także dla drwali i ekip wyburzeniowych. Jeśli myślisz o rozwoju swoim lub swojej firmy, po ukończeniu kursu zyskasz szereg nowych możliwości.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jaka wanna wolnostojąca będzie najlepsza?

Następny artykuł

Czy tarcza kotwiczna jest potrzebna w VW?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments