Londyńskie muzea znane na całym świecie

Nie będzie chyba zbytnią kontrowersją stwierdzenie, że Londyn to jedna z najważniejszych stolic świata. Życie tętni tam niemal bez ustanku. Pomimo takiego natężenia, nie oznacza to, że nie jest to zbyt dobre miejsce na zwiedzanie. Wręcz przeciwnie. Choćby pod względem muzeów, to jedno z najciekawszych miejsc w Europie.

Zapewne wielu w ten czy inny sposób zetknęło się z nazwą Muzeum Madame Tussaud. Na całość ekspozycji składa się wiele woskowych figur. Uwieczniono tam nie tylko głowy państw jak Elżbieta II, ale też artystów. Wśród nich można wymienić choćby Freddiego Mercury’ego, Madonnę czy Boba Marleya. Historia muzeum zaczyna się już w XIX stuleciu. Choć dalszy ciąg być może nie będzie tak optymistyczny, ponieważ jednymi z pierwszych eksponatów były… odlewy głów arystokratów, którzy zostali skazani na karę śmierci podczas Rewolucji Francuskiej. Obecnie oczywiście wystawy skupione są nie tylko na postaciach rzeczywistych, ale też tych, które stworzono na potrzeby różnego rodzaju dzieł kultury. Tutaj za przykład można podać Harry’ego Pottera, głównego bohatera kultowej sagi J.K. Rowling. Zlokalizowane w angielskiej stolicy muzeum doczekało się także własnych filii w miastach takich jak Nowy Jork, Sydney czy Bangkok.

Jednym z największych muzeów na świecie bez wątpienia jest Muzeum Brytyjskie. Skupia ono w swych dość licznych zasobach eksponaty z różnych zakątków globu. Obejmują one oczywiście różne historyczne okresy. Wśród ośmiu departamentów, możemy znaleźć między innymi takie dedykowane rzecz jasna Brytanii, ale także Azji oraz choćby Bliskiemu Wschodowi. Szacuje się, że na całość zbiorów składa się w sumie aż ponad osiem milionów eksponatów. Muzeum ma już za sobą ponad dwieście lat historii, a decyzję o jego powstaniu podjęto przez stosowną uchwałą parlamentu. Dodajmy, że od samego początku wstęp do pomieszczeń był darmowy. Tak zresztą zostało aż po dziś dzień.

Kolejnym miejscem, które niewątpliwie może zaciekawić, jest Science Museum. Wizyta w nim może być więc gratką dla tych, których interesuje historia różnego rodzaju odkryć. Dobrym przykładem są tu wynalazki Jamesa Watta. Muzeum podzielono w sumie na bardzo wiele różnych działów. Placówka znajduje się w Południowym Kensington i założono ją w 1857 roku.

Na tego typu wyprawy, warto zabrać ze sobą nie tylko kartę, ale też gotówkę. W wypadku, gdy funty zostały wymienione wcześniej, przynajmniej tydzień przed wyjazdem powinno sprawdzić się, czy dane banknoty nadal znajdują się w regularnym. Wycofuje się je i zastępuje nowymi z różnych powodów. Dobrym przykładem będzie wdrożenie właściwych zabezpieczeń przed podrobieniem. Na szczęście coraz więcej kantorów skupujących waluty daje możliwość wymiany poszczególnych banknotów na te, którymi nadal można płacić. Pamiętajmy, że różne waluty zmieniają swe banknoty w różnych odstępach czasu. Jeśli jednak z Londynu wyjedziemy gdzieś dalej, by zrównoważyć nasz urlop także doświadczeniami prosto z plaży, wówczas polecamy zaopatrzyć się także w walutę danego kraju jeszcze zanim wyruszymy w podróże. Jeśli nasz wybór padnie na jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc wakacyjnych Chorwację – warto dowiedzieć się jaka jest waluta Chorwacji. Otóż obowiązującą walutą jest kuna chorwacka, która będzie niezbędna podczas małych zakupów na lokalnych targach, a jest niewątpliwie co kupować! Kuchnia chorwacka jest tak bogata, że wszelkiego rodzaju oliwy, czy wina będą świetną pamiątką!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Elektronarzędzia niezbędne w każdym domu

Następny artykuł

Zestaw kubaturowy czy zestaw BDF? Jaką opcję wybrać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments