Zestaw kubaturowy czy zestaw BDF? Jaką opcję wybrać?

Ostatni czas pokazał nam, że sprawnie działająca branża transportowa jest niezaprzeczalną podstawą prężnie rozwijającej się gospodarki. Warto zadbać więc o odpowiedni zaopatrzenie floty w firmie transportowej. Zakup odpowiedniego środka transportu, jak np. zestawy kubaturowe czy zestawy BDF, dostosowane do specyfiki branży pozawala zaoszczędzić czas, pieniądze, a nawet… miejsce magazynowe. Jeżeli zastanawiacie się nad wyposażeniem swojej floty w nowe pojazdy lub macie wątpliwości jaką przyczepę kupić, mamy dla Was podsumowanie dostępnych na opcji.

Ostatni czas pokazał nam, że sprawnie działająca branża transportowa jest niezaprzeczalną podstawą prężnie rozwijającej się gospodarki. Warto zadbać więc o odpowiedni zaopatrzenie floty w firmie transportowej. Zakup odpowiedniego środka transportu, jak np. zestawy kubaturowe czy zestawy BDF, dostosowane do specyfiki branży pozawala zaoszczędzić czas, pieniądze, a nawet… miejsce magazynowe. 

Jeżeli zastanawiacie się nad wyposażeniem swojej floty w nowe pojazdy lub macie wątpliwości jaką przyczepę kupić, mamy dla Was podsumowanie dostępnych na opcji. 

Zestaw kubaturowe – sprawdzona klasyka 

Wśród najbardziej klasycznych opcji na pierwszym miejscu możemy wyróżnić zestawy przestrzenne, czyli właśnie inaczej zwane zestawy kubaturowe. Rozwiązanie stosowane w wielu firmach transportowych pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń ładunkową. 

Warto też wyróżnić ich lekką konstrukcję. Zestawy kubaturowe wysokiej jakości charakteryzują się niską masą własną – np. poprzez wykonanie ram oraz podłóg z lekkiego aluminium – co zwiększa możliwości załadunkowe samej przyczepy. 

Wśród opcji dostępnych na rynku przykładem tego rozwiązania są zestawy kubaturowe tworzone przez producenta przyczep i naczep Gniotpol Trailers. W ofercie firmy odnaleźć można trzy wyjątkowe linie produktu dostosowane do potrzeb każdej branży: 

Linia Basic

konstrukcje wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Na życzenie klientów mogą zostać wyposażone m.in. w stację dokującą dla wózków widłowych czy różne warianty zadaszeń. 

Linia Prestige

seria produktów dedykowana najbardziej wymagającym klientom. Ramy i podłogi konstrukcji wykonane są w całości z profili aluminiowych. 

System 2504 

opatentowany system wewnętrznej ładowni o szerokości 2504 mm, przy zachowaniu zewnętrznego wymiaru 2550 mm. 

Zestaw BDF – przyszłość transportu 

Inną, mocno zyskującą popularność opcją są systemy nadwozi wymiennych, które w Polsce odnaleźć możemy również pod nazwą zestawy BDF. Wykorzystywane w transporcie intermodalnym rozwiązanie pozwala na optymalizację procesów logistycznych. System BDF pozwala na ograniczenie kosztów transportu – oszczędzając czas potrzebny na rozładowanie towaru. Kierowca od razu wyruszyć może w dalszą trasę wymieniając wyłącznie nadwozie wymienne na nowe.  

Zestaw BDF – nadwozia wymienne oraz podwozia kontenerowe – to istotna część oferty marki Gniotpol Trailers. Rozwiązania przygotowane przez GT przy współpracy z niemiecką firmą XBond to produkty dostosowane do europejskich (i nie tylko) standardów transportu intermodalnego. Niezaprzeczalną zaletą systemów wymiennych jest możliwość dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb. Czyni to rozwiązania oferowane przez Gniotpol Trailers szytymi na miarę. 

Połączenie wiedzy i warsztatu obu firm pozwoliło na stworzenie innowacyjnego produktu, który wspiera branże TSL w ciągłym rozwoju na drodze do intermodalnej rewolucji. 

Przedstawione wyżej rozwiązania to tylko część dostępnych na rynku opcji. Każdy z produktów wymaga indywidualnego podejścia, dlatego też warto zaczerpnąć wiedzy specjalistów, którzy pomogą w dobrze najlepszej opcji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule: Naczepa, zestaw przestrzenny czy BDF? Poradnik na rok 2022 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Londyńskie muzea znane na całym świecie

Następny artykuł

Jak otoworzyć serwis ogumienia? Kiedy jest najlepszy czas? Od czego zacząc i gdzie szukać dostawców?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments