Maty grzewcze – idealne do ogrzewania podłogowego i nie tylko!

Maty grzewcze są powszechnie kojarzone z ogrzewaniem podłogowym, ale są chętnie wykorzystywane również do innych zadań. Znajdują zastosowanie w gastronomii, terrarystyce oraz wielu innych miejscach. Produkowane są z różnych materiałów, przez co charakteryzuje je różna temperatura pracy..

Maty grzewcze – zastosowanie

Maty grzewcze stosowane są w różnych obiektach i do różnych celów. Wykorzystywane są również przez osoby prywatne w domach i mieszkaniach. Jednymi z zastosowań mat grzewczych są:

  • ogrzewanie podłogowe – maty grzewcze stosuje się do ogrzewania podłogowego. Działanie i montaż jest podobny do przewodów grzewczych. Maty mogą pełnić również funkcję samodzielnego źródła ciepła w pomieszczeniu. Dużą zaletą zastosowania mat grzewczych jest to, że są one niewidoczne i nie psują estetyki pokoju. Ponadto łatwo sterować panującą temperaturą, dzięki panelowi sterującemu,
  • podgrzewania bemarów – maty grzejne wykorzystywane są do utrzymywania odpowiedniej temperatury produktów przechowywanych w bemarach i innych pojemnikach gastronomicznych. takie zastosowanie jest praktykowane w ciągach wydawczych w gastronomii. Sprawia, że dania są cały czas ciepłe, a klienci zadowoleni,
  • ogrzewania terrariów – z mat korzysta się również do zapewniania optymalnej temperatury zwierzętom znajdujących się w terrariach.

Maty grzejne – budowa

Maty różnią się od siebie materiałami oraz rozmiarami. W zależności od przeznaczenia maty mogą mieć różne izolacje, może to być:

  • PVC,
  • poliuretan,
  • silikon,
  • włókno szklane,
  • FEP,
  • PTFE.

Poszczególny materiały charakteryzują się różną temperaturą pracy, dlatego ważny jest dobór odpowiedniej maty do naszych potrzeb.

Przykładowo do ogrzewania podłogowego stosuje się maty z włókna szklanego, które doskonale współgrają z płytkami i podobnymi posadzkami. W przypadku paneli zastosowanie znajdują już inne maty.

Maty grzewcze stosowane do ogrzewania bemarów produkowane są z silikonu, który jest odporny na wilgoć. Dodatkowo jedna ze stron maty jest samoprzylepna, co zapewnia lepsze oddawanie ciepła.

Mata grzewcza – moc

Poszczególne modele różnią się od siebie jeszcze mocą i termostatem. Dobre dopasowanie maty pod względem mocy grzewczej sprawi, że korzystanie z niej będzie efektywne i zadowalające. Garść niezbędnych informacji na temat budowy mat grzewczych, zastosowań i parametrów ułatwi wybór odpowiedniego produktu.

W ofercie na https://aifo.pl/pl/ znajdziesz maty grzewcze mające różne zastosowania. Do wyboru jest wiele modeli posiadających termostat, różniących się mocą i wymiarami. Ponadto można tu znaleźć akcesoria takie jak: sterownik do ogrzewania podłogowego oraz panel do sterownika ogrzewania podłogowego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Sprzęt bhp – gdzie kupić?

Następny artykuł

Butler – profesjonalny sprzęt to podstawa!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments