Najczęściej występujące awarie ładowarek teleskopowych

Sprawne działanie urządzenia, takiego jak ładowarka teleskopowa, które jest często wykorzystywane do wykonywania zadań transportowych, przeładunkowych, a z dodatkowym osprzętem również stosowane jako sprzęt do prowadzenia robót wysokościowych lub dźwigowych ma kluczowe znaczenie dla użytkownika. W razie awarii problemem są nie tylko koszty zdiagnozowania i usunięcia usterki, ale też te, które wynikają z przestoju i niemożności kontynuowania prac.

Usterki ładowarek teleskopowych

Nowoczesne ładowarki teleskopowe, które są odpowiednio eksploatowane, nie sprawiają z reguły większych kłopotów swoim użytkownikom. Tak jak we wszystkich urządzeniach mechanicznych możliwe są jednak awarie związane z przeciążeniem poszczególnych podzespołów, zastosowaniem części lub materiałów kiepskiej jakości, a także brakiem terminowych przeglądów technicznych i niezwracaniem uwagi na pojawiające się pierwsze sygnały niedomagań. Serwis ładowarek teleskopowych interweniuje w różnych przypadkach – w grę mogą wchodzić problemy z układem jazdy, a także układem podnoszenia. Zawodzi elektronika oraz instalacje elektryczne. Zdarzają się kłopoty z elementami mechanicznymi od zużywających się łożysk po wadliwie działające sworznie. Wśród najczęściej występujących awarii znajdują się defekty hydrauliki. Mogą to być wycieki oleju hydraulicznego związane z uszkodzeniem przewodów, złącz lub uszczelnień, ale także nadmiernym wyeksploatowaniem pompy hydraulicznej albo rozdzielaczy – często są one spowodowane zużyciem części ruchomych – tłoczków, suwaków lub wałków. W wielu przypadkach dochodzi też do awarii siłowników – może tu chodzić o uszczelnienia między tłoczyskiem a dławicą cylindra, ale także zawory lub mechaniczne zużycie tłoka, tłoczyska bądź wewnętrznej powierzchni cylindra.

Jak zapobiegać awariom?

Kluczem do sprawności sprzętu oraz jego długiej żywotności jest dbanie o stan techniczny i przeprowadzanie regularnych przeglądów. W przypadku układów hydraulicznych szczególnie istotna będzie okresowa wymiana oleju hydraulicznego i jego filtrów, ponieważ gromadzące się w nim z czasem metalowe opiłki czy pojawiająca się woda są głównymi przyczynami usterek. Ważne będzie również kontrolowanie stanu silnika napędzającego pompę – w tej sytuacji także najistotniejsza będzie wymiana oleju, filtra powietrza oraz zadbanie o stan rozrządu i osprzętu od chłodzenia po układ elektryczny. Sposobem na utrzymywanie ładowarek teleskopowych w dobrej kondycji jest korzystanie z usług sprawdzonego serwisu. Znakomitym wyborem będzie firma DmTech, która poza sprzedażą i wynajmem ładowarek oferuje również ich przeglądy i naprawy.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Nadaj paczki do Anglii z MikeBus i zaoszczędź pieniądze!

Następny artykuł

Oświetlenie LED do samochodu – o czym warto wiedzieć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments