Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Oświetlenie LED do samochodu jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Zalicza się do wydajnych, nowoczesnych i oszczędnych, wobec tego nikogo nie dziwi, że zdecydowanych jest na nie w tej chwili tak wiele osób. Każdy może więc samodzielnie sprawdzić, na jakie modyfikacje może sobie pozwolić w aucie, gdyby interesowało go wykorzystanie żarówek ledowych. Aktualnie samochody można tuningować w dowolny sposób. Należy jedynie upewnić się, czy jest to zgodne z przepisami prawa.
Oświetlenie LED do samochodu jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Zalicza się do wydajnych, nowoczesnych i oszczędnych, wobec tego nikogo nie dziwi, że zdecydowanych jest na nie w tej chwili tak wiele osób. Każdy może więc samodzielnie sprawdzić,
na jakie modyfikacje może sobie pozwolić w aucie, gdyby interesowało go wykorzystanie żarówek ledowych. Aktualnie samochody można tuningować w dowolny sposób. Należy jedynie upewnić się, czy jest to zgodne z przepisami prawa.
LEDowe oświetlenie w Twoim samochodzie – o czym należy wiedzieć?
Technologia LEDowa jest chętniej proponowana w branży motoryzacyjnej niż standardowe oświetlenie. Cechuje ją większa energooszczędność, a także odporność na wpływ wilgoci. LEDowe żarówki lepiej też oświetlają drogi. Kolor snopu światła emitowanego przez oświetlenie LED jest w większym stopniu zbliżony do światła naturalnego. Kierowca podczas kierowania samochodem czuje się więc bardziej komfortowo i może w różnych sytuacjach unikać ryzyka na drogach. Natomiast warto wiedzieć, jakie są uwarunkowania prawne, jeśli chce się korzystać z żarówek LEDowych ze sklepu motoLEDy.pl. Różnice na korzyść LEDów widać już chociażby po czasie użytkowania. Standardowa żarówka wytrzymuje około 500 godzin, z kolei wytrzymałość żarówek wykonanych w oparciu o technikę LEDową wynosi nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin.
Otóż, wszystkie samochody, które zostały wyprodukowane po 2011 roku na terenie Unii Europejskiej powinny być wyposażone w światła dzienne właśnie w tej technologii. Nie odnosi się to natomiast do świateł mijania. Ten typ oświetlenia może być wykorzystywany wyłącznie w reflektorach z homologacją, a więc tam, gdzie są one już wcześniej zmontowane fabrycznie. Oznacza to, że kiedy doszłoby do zmiany reflektora, musi on wykazywać parametry identyczne jak w lampie oryginalnej.
Oświetlenie LED a zwykłe lampy
W branży moto dostępne są retrofity, czyli żarówki, jakich specyfikacje odpowiadają elementom typu H4 czy H7. Można je stosować jedynie wtedy, gdy spełnią określone wymogi. Świetnie sprawdzają się także jako zamienniki żarówek LEDowych w oświetleniu kabiny. Oczywiście, tutaj tak samo należy mieć na uwadze to, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały pod kątem posiadanych parametrów. Jeśli zaś w danym samochodzie nie ma świateł do jazdy dziennej, trzeba zdecydować się na montaż niefabrycznych LEDów.
Wtedy należy jedynie mieć na uwadze to, aby zamontować je poza obudową reflektora, na przykład na zderzaku. Światła muszą się włączać wtedy, gdy zapłon jest uruchomiony, a światła mijania są wyłączone.
Artykuł napisany przy współpracy z https://motoledy.pl/pl/
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.