Naprawa filtra DPF Wrocław

Prawidłowe działanie wszystkich podzespołów w maszynach spalinowych zasilanych dieslem to jeden z kluczowych elementów, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Popularny olej napędowy podczas spalania generuje wiele szkodliwych substancji dlatego poszczególne pojazdy wyposażone zostały w specjalistyczne filtry DPF oraz wybrane z nich wzbogacone o dodatkowy czynnik AdBlue. Jaką dokładnie funkcję pełni DPF i co zrobić, gdy ulegnie awarii? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć. 

  • Naprawa DPF Wrocław — regeneracja filtra cząstek stałych
  • Regeneracja filtrów DPF — co zrobić z zapchanym filtrem cząstek stałych?

Naprawa DPF Wrocław — regeneracja filtra cząstek stałych

Filtr DPF to nic innego jak filtr cząstek stałych. Stosowany jest we wszelkiego rodzaju silnikach sprężynowych, które w momencie pracy i spalania zatankowanego paliwa wyszydzają do maszyny odpady w postaci sadzy i innych osadów. Jego zadaniem jest wyłapywanie poszczególnych zabrudzeń i eliminowanie przedostawania się ich bezpośrednio do silnika. Dzięki temu zachowana zostaje wydajna praca pojazdu, a ryzyko usterki jest znacznie zminimalizowanie. Niegdyś filtrem cząstek stałych wzbogacane były jedynie pojazdy i maszyny zasilane przy pomocy paliwa typu diesel. Obecnie wielu producentów stosuje je również przy silnikach spalinowych zasilanych benzyną. Ten jednak nazywany jest filtrem GPF.

W czasie długotrwałego użytkowania pojazdu filtr DPF FAP może ulec uszkodzeniu, a raczej nadmiernemu zapchaniu, co może doprowadzić do usterki maszyny. To właśnie dlatego warto podczas cyklicznych przeglądów sprawdzić jakość filtra i umówić się na ewentualną regenerację (regeneracja dpf wrocław) lub naprawę.

Regeneracja filtrów DPF — co zrobić z zapchanym filtrem cząstek stałych?

Już kilka prostych symptomów może poinformować użytkownika o konieczności regeneracji filtra DPF. Pierwszym z nich z pewnością będzie wyczuwalny zapach DPF, który unosi się w powietrzu podczas pracy silnika. W przypadku silnego zapchania filtra samochód podczas jazdy będzie wytwarzał czarne kłęby dymu. Co więcej, maszyna straci na mocy, co będzie znacznie odczuwalne w trakcie jazdy. To już jasny i ostateczny sygnał, w którym należy zgłosić się na czyszczenie DPF i odpowiednią jego naprawę (naprawa dpf wrocław).

Zapchany filtr DPF to wcale nie jest rzadkość. Można temu zapobiec, cyklicznie sprawdzając i dolewając poziom oleju w pojeździe mechanicznym. Co więcej, istotna okazać może się również jakość wlewanego paliwa. Zachęcamy do wdrożenia powyższych wskazówek i w razie wątpliwości umówienia się na przegląd i czyszczenie filtra.

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne – kod rabatowy

Następny artykuł

Jakie gniazdo przyczepy wybrać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments