Ogrzewanie postojowe w samochodzie – kiedy warto je kupić?

Nie lubisz marznąć podczas jazdy samochodem? A może kupujesz kampera lub minivana do podróżowania po Polsce i innych krajach? W takich przypadkach warto pomyśleć o zakupieniu niezawodnego ogrzewania postojowego do swojego auta!

Do czego służy ogrzewanie postojowe?

Webasto, czyli ogrzewanie postojowe jest rodzajem systemu, który pozwala na zwiększenie temperatury w samochodzie. Temperatura może być podniesiona zarówno w jego wnętrzu, jak i w komorze silnika, aby umożliwić wygodne korzystanie z pojazdu także w trakcie niskich temperatur.

Za pomocą ogrzewania postojowego można bez problemu wejść do ciepłego pojazdu wtedy, gdy na zewnątrz panuje mróz. W ten sposób można również wspierać pracę silnika, który będzie działać sprawniej.

Ogrzewanie postojowe – kiedy warto je zakupić?

Na ogrzewanie postojowe warto zdecydować się wtedy, gdy często podróżuje się samochodem w okresie zimowym, na przykład do pracy, ale również na wyjazdy z rodziną.

Ogrzewanie postojowe w samochodzie jest również bardzo dobrym wyborem po to, aby zadbać o odpowiednią temperaturę w samochodach jak kampery, minivany, z których korzysta się w celu podróżowania.

Często na taką inwestycję decydują się również właściciele samochodów dostawczych, ciężarówek, aby zadbać o komfort podczas pracy.

Jaki rodzaj ogrzewania postojowego wybrać?

Obecnie bardzo popularne jest ogrzewanie postojowe suche, powietrzne, ponieważ nie wymaga ono skomplikowanego montażu i jest bardzo łatwe w użytkowaniu.

Popularnym zakupem jest ogrzewanie postojowe elektryczne 12 V, które zasilane jest za pomocą oleju napędowego, a także ma napięcie 12 V.

Zapewnia ono wysoki komfort w trakcie niskich temperatur, ale nie jest skomplikowane w montażu. Ma również niskie zużycie paliwa, które wynosi około 0,9 litra na godzinę. Takie systemy działają niezależnie od silnika, dlatego nie trzeba go uruchamiać, aby ogrzać pojazd.

Można spotkać się również z innego rodzaju systemami ogrzewania postojowego, na przykład jak ogrzewanie całkowicie elektryczne, które podłącza się do gniazdka, czy też ogrzewanie spalinowe, którego celem jest podgrzewanie płynu chłodniczego.

Gdzie kupić ogrzewanie postojowe do auta?

Aktualnie ogrzewanie postojowe do samochodu można zakupić w wielu sklepach. Jest ono dostępne między innymi w sklepach z częściami motoryzacyjnymi, także przez internet.

Warto porównać różne oferty i wybrać taki rodzaj ogrzewania postojowego, które będzie w stanie zapewnić wysoki poziom komfortu oraz łatwą obsługę, a także nie będzie ono trudne w eksploatacji.

 

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Bezpieczeństwo i komfort pracy w hali magazynowej

Następny artykuł

Serwis BMW – co zrobić by naprawa silnika nie była konieczna

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments