Pielęgnacja samochodu z folią – jak to robić dobrze?

Nie ma wątpliwości, że folie samochodowe robią dużo dobrego. Chronią powierzchnię przed uszkodzeniami, a naklejane na szybach zwiększają również komfort podróży. Jednak dużo wątpliwości budzi kwestia tego, jak pielęgnować oklejone samochody. Wyjaśniamy tę kwestię w poniższym artykule.

Czy folie samochodowe wymagają szczególnej pielęgnacji?

Zacznijmy od tego, czy folie samochodowe wymagają w ogóle jakieś szczególnej pielęgnacji? Otóż okazuje się, że tak naprawdę nie. Jednak wielu kierowców decyduje się stosować środki pielęgnacyjne niezależnie od tego, czy korzystają z folii czy też nie. Aby utrzymać doskonałą prezencję pojazdu, konieczna jest pielęgnacja również w przypadku oklejonych pojazdów. Poza tym konieczne jest rzecz jasna mycie samochodu.

Mycie folii samochodowych

Jeśli chodzi o folie samochodowe, same w sobie są one bardzo wytrzymałe. Jedynym problemem podczas mycia może być oderwanie się folii. Może do niego dojść w myjni automatycznej, której należy unikać. Zalecamy korzystać tylko z myjni ręcznych. Co więcej, należy tam zachować szczególną ostrożność. Nie polecamy korzystania z myjni, gdzie ciśnienie wody jest zbyt duże. Ponadto polecamy myć auto z odległości co najmniej 50 cm. Dzięki temu ciśnienie wody uderzającej w folię będzie mniejsze. Jeśli chodzi o pianę i inne środki chemiczne stosowane w myjniach, nie stanowią one zagrożenia dla folii samochodowych.

Kosmetyki do folii samochodowych

Wielu kierowców korzysta z licznych, dodatkowych kosmetyków samochodowych. Czy folie samochodowe można pielęgnować kosmetykami? Jak najbardziej, jednak konieczny jest odpowiedni dobór preparatów. Należy mieć na uwadze, że na rynku dostępne są różne folie. Zupełnie inne kosmetyki będa odpowiednie do folii połyskującej, a inne do matowej. Jeszcze inne zastosujesz w przypadku folii pokrywającej szybę. Dlatego też przed zakupem i zastosowaniem kosmetyków, sprawdź dobrze, jakie folie samochodowe znajdują się na Twoim aucie i które kosmetyki będą dla nich odpowiednie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Kto skupuje katalizatory?

Następny artykuł

Jak wyczyścić brudną podłogę w garażu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments